Znajdź dobrą wypożyczalnie samochodów na terenie Polski

Najsłynniejszymi, pod względem turystów, regionami Polski są, z całą pewnością tereny Mazowsza czy Małopolski. Popularnością może pochwalić się również cały teren Dolnego Śląska. Ale niedużo osób uważa za interesujący obszar Podkarpacia. Podkarpacie, zlokalizowane w południowo-wschodniej części Polski, z wspaniałymi Bieszczadami, sporymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy rejon. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem atrakcyjności turystycznej, niczym nie ustępują wielkim polskim zagłębiom turystycznym.
Wypożyczalnia samochodów Pro Rent
Bez wątpienia jednym z najważniejszych obiektów, które trzeba zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- ogromny zespół fortyfikacji obronnych. Z początkiem XX wieku była trzecią największą twierdzą w Europie- znaczniejsze były jedynie w Antwerpii i Verdun. Twierdza ta, jako jedyna w historii wojen, była oblężona trzykrotnie. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po jej zakończeniu systematycznie traciła swoje znaczenie i była dewastowana. Obecnie to jeden z najcenniejszych zabytków południowo-wschodniej części naszego kraju.
W Trzcinicy, niedaleko Jasła, jest muzeum, które znajduje się w jednej z najstarszych i najpotężniejszych w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Mieści się tam też wielkie grodzisko z początków średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ta osada, zajmuje powierzchnię ok 8 ha, na swoim terenie ciągnie się ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy do osady oraz 18 zrekonstruowanych chat.


W podobnym stopniu warte odwiedzenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany obiekt z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Również w Haczowie wybudowany jest zabytkowy, drewniany kościół.

Jeżeli opisywany temat nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to żeby zyskać dodatkowe informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej i kliknij tutaj.

Powstał w XIV wieku i jest największym, a zarazem najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Jak kościół w Bliznem został wpisany na listę UNESCO.
auto
Author: Conny Sandland
Source: http://www.flickr.com
Jest naprawdę bardzo dużo obiektów, które musimy odwiedzić na Podkarpaciu. W jaki sposób to wszystko zwiedzić, jeśli jest się turystą? Najwygodniej po prostu wynająć samochód. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dobierze auto do naszych potrzeb, odpowiednio duży by pomieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować majątku, jeśli przyjedziemy na weekend- wiele z wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia. Dobre auto można wypożyczyć w tym miejscu.