Wakacje są najlepszym czasem w roku — niekiedy warto łowić okazje w ostatniej chwili

Niekiedy przez przypadek lub zawsze rozmyślnie wybieramy kierunek wczasów w ostatnim momencie.


Bywają tacy, którzy chcą przemyśleć wyjazd w dużym wyprzedzeniem, ponieważ chcą być pewni, że nie zabraknie miejsc w najlepszym hotelu i w mieście, które sobie upatrzyli.
Last Minute
Author: Eli Christman
Source: http://www.flickr.com


Zazwyczaj bywają to pary z małymi smykami. Mają oni wówczas ekstra wymagania. Są to chociażby niewielkie baseny dla urwisów i animatorzy czasu wolnego, którzy sprawią, że ich osesek nie będzie marudził. Jest jednakże wielka grupa klientów, którzy preferują wczasy Last Minute. Chodzi tutaj nie tylko o dreszczyk niepewności powiązany z tym, że do ostatniej prawie minuty możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, gdzie nas rzuci los. Kluczowym motorem tego typu zachowań jest jednak cena. Jeżeli przykładowo podróż zaczyna się w niedzielę, a my kupimy wycieczkę w piątek, to jest znaczne prawdopodobieństwo, że uda nam się zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Zazwyczaj Biura podróży chcą już spuścić mocno z ceny, ale jednak coś zarobić. To zwykle lepsze dla końcowego rozrachunku niż zero. A przecież samolot i tak musi polecieć i dla całej grupy musi być zatrudniony opiekun wycieczki. Tego rodzaju okazje zazwyczaj preferowane są przez młodych ludzi. Mogą oni spakować plecaki w pół godziny i gotowe.
Powinny być to również osoby, które mają pewność, że bez trudności otrzymają w pracy urlop. Oczekiwanie kilka dni na zgodę szefa w tym wypadku jest bez sensu, ponieważ okazja przejdzie nam koło nosa. Trzeba zatem szybko działać.