Wakacje - może Tunezja czy Egipt? Sprawdź co podpowiadają fachowcy

Jest sporo miejsc, gdzie Polak bardzo "żądający" wypoczynku wreszcie ma okazję dokonać tego. Nierzadko jest tak, że kompletnie nie orientujemy się gdzie bez dwóch zdań warto odpocząć.


Jednak na szczęście w szczególności w Sieci łatwo natrafić na dużo ciekawych porad, które niejako sprawiają, iż absolutnie każdy będzie miał okazję poradzić sobie z lokalizacją kraju / miejsca, które wreszcie sprawi, iż wypoczniemy. A czy tak naprawdę życie bez odpoczynku jest realne? Chyba tak nie jest!

plaża w słońcu
Author: Kenny Chung
Source: http://www.flickr.com
Warto zarekomendować lato w Tunezji - ogólnie północna Afryka jest kochana przez turystów znad Wisły. Bo gdyby tak wcale nie było, zapewne sami Tunezyjczycy nie mawialiby, że jesteśmy jednymi z najwspanialszych klientów, najtłumniej odwiedzających ich kraj. W sumie tunezyjska infrastruktura turystyczna charakteryzuje się wysokim poziomem. Można powiedzieć, iż zwłaszcza nieco mniej zamożni turyści muszą bardzo docenić Tunezję (Tunezja - tu więcej informacji). Bo ceny nie należą do wysokich. Poza tym, Tunezja to wspaniały, mały kraj. Tunezja jest ciekawa, lecz warto również odwiedzić Egipt.

Wielu Polaków marzy o tym by nareszcie zobaczyć stare piramidy bądź pływać w bardzo ciepłym morzu. Tak naprawdę świat byłby lepszy, gdyby wszyscy ludzie mogli w błyskawiczny sposób spełniać swoje marzenia. Przecież nikt nie mówi, że lato w Egipcie to bardzo drogi koszt. Jeśli ktoś zarabia minimalną, pewnie powie, iż wczasy w Egipcie są bardzo drogie. Jednakowoż jeżeli zaznajomić się ze wszystkimi danymi, to w sumie można powiedzieć, że Egipt (https://www.eccoholiday.com/kraj/egipt/) nie należy do drogich. Ogólnie kraje arabskie są relatywnie tanie.

No właśnie - zastanówmy się czy na ten moment Tunezja i Egipt są najzupełniej bezpieczne (Egipt (https://coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1) - przekrój najważniejszych informacji). Wiadoma sprawa - Wiosna Ludów spowodowała, że stary porządek tak jakby odszedł do lamusa. Na szczęście nierzadko sytuacja jest taka, iż niby mocno boimy się o własne bezpieczeństwo w czasie wakacji, ale po powrocie mawiamy własnych znajomym, że w sumie nie ma sensu panikować. W zasadzie wylot z jakimś biurem podróży jest całkowicie bezpieczny. Chociaż tak czy siak trzeba zachować odpowiednią ostrożność, wchodzi w grę bądź co bądź Afryka.