Wakacje – gdzie w tym roku spędzić letni urlop?

Przed nami wakacje. Już z pewnością teraz wiele osób planuje swoje letnie wyjazdy. Dla tych, którzy nie mogą podjąć szybciej decyzji dostępne są dwie, naprawdę różne propozycje: Peru i Ziemia Święta.
Ziemia Święta, a szczególnie Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego myśli wiele osób. Nic więc dziwnego, że wycieczka do Ziemi Świętej znajduje się w ofercie wielu polskich biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla dużej grupy osób, które zdecydowały się na nią wybrać jest wielkim przeżyciem o charakterze emocjonalnym- więcej informacji. W większości przypadków osoby biorące udział w takiej wycieczce poznają te same miejsca, w których przed ponad dwoma tysiącami lat narodził się, mieszkał, prowadził działalność apostolską i umarł Jezus Chrystus. W programie każdej wycieczki do Ziemi Świętej znajduje się więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale również dolina rzeki Jordan i Góra Karmel. Ziemia Święta to miejsce o niezwykłym znaczeniu nie tylko dla chrześcijan, ale również dla wyznających islam oraz judaizm. Nie trzeba się więc dziwić, jeżeli naszymi sąsiadami okażą się wyznawcy jednej z wymienionych religii.


Machu Picchu
Author: Ryan Somma
Source: http://www.flickr.com
Całkiem odmienne atrakcje czekają na tych, którzy na miejsce urlopu wybrali Peru. Znajdują się tam ośnieżone szczyty Andów, amazońska dżungla, pozostałości ogromnego imperium Inków. Dla dużej rzeszy turystów, którzy stawiają na wyjazd do Peru podstawowym powodem wyjazdu jest pragnienie zwiedzenia legendarnego miasta założonego przez Inków - Machu Picchu. Wyjazd do Peru najkorzystniej jest zaplanować między czerwcem a wrześniem, zwłaszcza jeśli podczas wyjazdu ma mieć miejsce pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz użyj tego linku. Szlak ten liczy sobie ponad czterdzieści kilometrów, jego pokonanie zajmuje cztery dni. Szlak kończy się w Machu Picchu. To znane miasto znajduje się na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie dotarli tu Hiszpanie. To dzięki temu przetrwało do czasów współczesnych. Miejscem, które powinno się koniecznie odwiedzić jest również jezioro Titicaca położone na granicy Peru oraz Boliwii. Miłośnicy raftingu bez najmniejszych wątpliwości chętnie udadzą się do kanionu Colca. Jest on nieporównywalnie większy od znajdującego się w USA Wielkiego Kanionu. Wyjeżdżając do Peru, nie ma potrzeby ubiegania się o wizę. Znacznie ułatwia to organizację wyjazdu i sprawia, że na wczasy w Peru decyduje się naprawdę dużo osób.