W rozwijaniu wyobraźni i intelektu brzdąca istotnym aspektem są pewnie książeczki

Dawno już stwierdzono, że oseskom trzeba czytać od najmłodszych lat — w sumie możemy to czynić już wówczas, gdy znajdują się w brzuchu matki.
molo w Sopocie
Author: Michał Paluchowski
Source: http://www.flickr.com


Książki są w stanie stać się najwierniejszym przyjacielem człowieka przez całe życie. Trzeba po prostu nauczyć miłości do nich. Najlepiej byłoby rozpocząć już od najwcześniejszych lat. Początkowo trzeba kupować książeczki, które będą miały grube oraz silikonowe strony. Dziecko będzie mogło się nimi bawić, rzucać oraz nawet brać ze sobą do kąpieli. W owym okresie nie chodzi nawet o samo czytanie, ile o przyzwyczajanie brzdąca do struktury książek. W tych pierwszych egzemplarzach czasami nie ma nawet tekstu albo jest on ograniczony do minimum. Chodzi przede wszystkim o rysunki. Zwykle będą to zwierzątka czy przeróżne samochody i pociągi. Obrazki powinny być miłe i namalowane w delikatnych odcieniach.

Wejdź do tego serwisu i kontynuuj poznawanie (http://www.ocelio.pl/pl/c/Mieszanki-do-wypieku-pieczywa/70) zajmujących wpisów. Mamy ich tam dużo i wszystkie opracowaliśmy z myślą o czytelnikach.

Wiedząc, że berbeć będzie brał książeczkę do ust, trzeba sprawdzić, czy ma ona właściwy atest. Materiał, z którego była zrobiona, nie może przykładowo zawierać żadnych metali ciężkich. Z wiekiem nasz smyk będzie przeglądał już inne książki. O piratach lub księżniczkach. Powinniśmy wówczas kupować pięknie ilustrowane historie i czytać je przed pójściem spać. W ten sposób będziemy uczyć dziecko, że czytanie jest wspaniałe.
W starszym wieku już samo będzie decydowało, czy woli fantastykę czy komiksy. Pozwólmy mu na to. Najważniejsze jest to, żeby połknęło bakcyla. Pamiętajmy, że książki możemy zamawiać online — będzie to najlepsze wyjście.