W jakim miejscu polecane jest spędzić wakacje w górach? Zakopane oczywiście!

W zasadzie można przytoczyć jedną miejscówkę, która jest prawdziwym sercem polskich gór. Mówimy oczywiście o Zakopanem, przepięknym miejscu u podnóża majestatycznych Tatr. jeżeli chodzi o atrakcje, Zakopane ma w ofercie naprawdę imponującą gamę gratek dla gości.
Najbardziej znanym miejscem w tym kurorcie jest bez wątpienia ulica Krupówki, wzdłuż której znajduje się sporo sklepów i knajp. To konieczny punkt dla każdego, kto do Zakopanego przyjechał pierwszy raz. Tu też laik spotka liczne punkty informacyjne, w których dostanie najważniejsze wiadomości na temat miasta i rejonów sąsiednich. W Zakopanem należy bezwzględnie spróbować miejscowej kuchni góralskiej, która jest wspaniała. Warto również przejść się na śpiewy miejscowych kapel, które uwielbiał Jan Paweł II.

Wycieczki, góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Najważniejszą atrakcją tego miasta jest sąsiedztwo Tatr. W kurorcie da się ustanowić komfortową bazę turystyczną na spacery po tatrzańskich graniach. Stąd rozpoczyna się szlak pieszy na Morskie Oko i inne, bardzo interesujące punkty. Z Zakopanego można trafić na niedalekie góry dzięki kolejkom linowym. Trzeba wybrać się na Kasprowy Wierch, z którego rozciąga się przepiękny widok na Tatry.Zwolennicy sportów zimowych odnajdą w Zakopanem wspaniałe atrakcje. Zakopane może pochwalić się najznamienitszą w naszym kraju skocznią do konkursów, na której rok w rok odbywają się rodzime i międzynarodowe konkursy w tej brawurowej dyscyplinie. W zimowe miesiące Zakopane przeobraża się w idealne miejsce dla zwolenników szusowania. Kurort może zaoferować dużo wygodnych tras narciarskich i sprawnie działające wyciągi krzesełkowe.

Jeżeli chodzi o miejsce pobytu, warto sprawdzić w przeglądarce frazę: "noclegi Zakopane" (zobacz też w tym miejscu: noclegi zakopane na portalu eholiday.plnoclegi zakopane na portalu Miasto może zaoferować gościom kilka przybytków. Każdy, kto zamierza w trakcie urlopu zaznać relaksu, powinien odwiedzić spa Zakopane. Rozsądnie jest wydać trochę środków na full serwis usług spa, ponieważ zmęczony całoroczną pracą człowiek zwyczajnie tego potrzebuje.