W jakim miejscu polecane jest spędzić wakacje w górach? Zakopane oczywiście!

W zasadzie można przytoczyć jedną miejscówkę, która jest prawdziwym sercem polskich gór. Mówimy oczywiście o Zakopanem, przepięknym miejscu u podnóża majestatycznych Tatr. jeżeli chodzi o atrakcje, Zakopane ma w ofercie naprawdę imponującą gamę gratek dla gości.

Najbardziej znanym miejscem w tym kurorcie jest bez wątpienia ulica Krupówki, wzdłuż której znajduje się sporo sklepów i knajp. To konieczny punkt dla każdego, kto do Zakopanego przyjechał pierwszy raz. Tu też laik spotka liczne punkty informacyjne, w których dostanie najważniejsze wiadomości na temat miasta i rejonów sąsiednich. W Zakopanem należy bezwzględnie spróbować miejscowej kuchni góralskiej, która jest wspaniała. Warto również przejść się na śpiewy miejscowych kapel, które uwielbiał Jan Paweł II.

Wycieczki, góry
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Najważniejszą atrakcją tego miasta jest sąsiedztwo Tatr. W kurorcie da się ustanowić komfortową bazę turystyczną na spacery po tatrzańskich graniach. Stąd rozpoczyna się szlak pieszy na Morskie Oko i inne, bardzo interesujące punkty. Z Zakopanego można trafić na niedalekie góry dzięki kolejkom linowym. Trzeba wybrać się na Kasprowy Wierch, z którego rozciąga się przepiękny widok na Tatry.

Zwolennicy sportów zimowych odnajdą w Zakopanem wspaniałe atrakcje. Zakopane może pochwalić się najznamienitszą w naszym kraju skocznią do konkursów, na której rok w rok odbywają się rodzime i międzynarodowe konkursy w tej brawurowej dyscyplinie. W zimowe miesiące Zakopane hotel w górach przeobraża się w idealne miejsce dla zwolenników szusowania. Kurort może zaoferować dużo wygodnych tras narciarskich i sprawnie działające wyciągi krzesełkowe.

Jeżeli chodzi o miejsce pobytu, warto sprawdzić w przeglądarce frazę: "noclegi Zakopane" (zobacz też w tym miejscu: noclegi zakopane na portalu Miasto może zaoferować gościom kilka przybytków. Każdy, kto zamierza w trakcie urlopu (zobacz malediwy last minute coral travel) zaznać relaksu, powinien odwiedzić spa Zakopane. Rozsądnie jest wydać trochę środków na full serwis usług spa, ponieważ zmęczony całoroczną pracą człowiek zwyczajnie tego potrzebuje.