W jaki sposób zdobyć fundusze z Unii Europejskiej?

Jeśli rozważamy temat dofinansowania z UE, powinniśmy przeanalizować jedną z korzystnych możliwości, jaką jest skorzystanie z leasingu. Trzeba jedynie spełnić parę warunków, by bez trudności skorzystać z powyższej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Trzeba rozpocząć od tego, iż leasing dofinansowany z Unii Europejskiej jest adekwatny dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcą zakupić maszyny, narzędzia czy nieruchomości. Dobrze jest tutaj jednak zaznaczyć, że fundusze unijne dla małych firm oraz dla średnich firm są o wiele chętniej przydzielane, niż dla tych największych. Nie ma znaczenia z kolei rodzaj działalności - jest on dowolny. Jak w takim razie można pozyskać dofinansowanie?

Pierwszym etapem jest sklasyfikowanie kosztów, a zatem rozeznanie czy wchodzą one do jakiegokolwiek dofinansowania. Jeżeli nie ma dla nas odpowiedniego programu, nic nie wskóramy. Bez trudu przejdą wydatki na zakup niezbędnych do pracy urządzeń czy ich instalację. W następnej fazie trzeba wybrać firmę leasingową, z którą chcemy podpisać umowę i spisać stosowny wniosek. Umowa może być podpisana dzień po i staje się podstawą do pozyskania wsparcia finansowego z UE.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak, kliknij tu - w źródle na pewno odnajdziesz coś absorbującego, zatem ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Konieczna jest jeszcze faktura, np. na kupno maszyny, a potem czekamy już jedynie na rozważenie naszego wniosku. Wydawany jest przez organ zarządzający finansami unijnymi. Od czego uzależniona jest wysokość dofinansowania? Przede wszystkim od wydatków związanych z wykonanymi zakupami, ale trzeba zaznaczyć, że nie może być ona wyższa niż średnia wartość rynkowa konkretnego sprzętu lub przedmiotu. Wycenić go można indywidualnie albo u rzeczoznawcy, który jest obeznany w temacie i rzetelnie wykona zlecone mu zadanie.Dzięki wymienionym wskazówkom łatwiej będzie ubiegać się o uzyskanie dofinansowania unijnego. Warto pamiętać, by stosować się do wszystkich porad i wytycznych, gdyż ochroni to nas przed napotkaniem niechcianych problemów oraz przedłużeniem się koniecznego postępowania. Dofinansowanie finansowe może bardzo pomóc nam w rozwoju oraz wybiciu się spośród szerokiej konkurencji panującej na rynku. W innym przypadku szybko możemy stracić swoją kluczową pozycję i będziemy zmuszeni niepokoić się o dalszy los firmy bądź nawet zamknąć swoją działalność. Bank BGŻ