W jaki sposób kupić właściwy rower dla dziecka?

Wraz z nadejściem wiosny coraz chętniej wychodzimy z pociechami na dwór. Szukamy też interesujących rozrywek na świeżym powietrzu, gdyż plac zabaw też z czasem może się znudzić. Jednym z doskonałych sposobów na spędzenie miłego popołudnia w gronie rodziny jest przejażdżka rowerowa. Jeżeli i ciebie interesują rowery dla dzieci, przyda ci się kilka sugestii, które będą wsparciem w podejmowaniu stosownych decyzji.
trik na rowerze górskim
Author: UK Ministry of Defence
Source: http://www.flickr.com
Jednym z głównych czynników mających wpływ na wybór roweru jest wzrost dziecka. Maluszek cały czas rośnie, toteż rower będziemy musieli wymienić po upływie roku czy dwóch. Na początku kupujemy rower z kółkami bocznymi, potem kółka kółka do hulajnogi wyczynowej te można odłączyć, gdy nasze dziecko będzie się czuć bezpiecznie. Poza wzrostem pociechy znaczące są również możliwości fizyczne – im młody miłośnik rowerów mniej waży, tym lżejszy sprzęt poszukajmy dla niego, inaczej może mieć problem z podniesieniem roweru, gdy np. trafi na wyższy krawężnik. Ważne są też rodzaje rowerów, pośród których znajdują się m.in. górale i bmx-y.

Rowery górskie wyróżniają się dużą ilością przerzutek oraz amortyzatorami, które pozwalają wygodnie jeździć nawet po trudniejszym terenie. Jednak bardziej aniżeli typ sprzętu znacząca jest jakość wykonania roweru. Wybierając niedrogie jednoślady na pewno nie oszczędzimy, ponieważ po kilku tyg. mogą czekać nas pierwsze naprawy. Rowery wyprodukowane z gorszych materiałów szybciej się psują, przez co będziemy musieli szybciej wymienić je na nowsze modele. Należy też sprawdzić niezbędne akcesoria, takie jak błotnik, nóżkę do postawienia roweru i oświetlenie. Sprawdź: Hurtownia Zabawek.Jeśli chciałbyś, by twoja pociecha szybko nauczyła się jeździć, warto jest kupić rower biegowy. Nie ma układu napędowego, a podstawową siłę stanowią nogi maluszka. Taki rower wieszaki do rowerów doskonale przyzwyczaja szkraby do jazdy na jednośladzie, a nade wszystko uczy utrzymywania równowagi. Jest zupełnie bezpieczny, ponieważ dziecko może w każdej chwili położyć nogi na ziemi, chroniąc się przed wypadkiem. Tutaj inne propozycje: .


rowery
Author: Simone Richter
Source: http://www.flickr.com
Kupując rower dla swojego dziecka pomyśl też o sprzęcie dla siebie, jeżeli twój rower od pewnego czasu nie nadaje się do używania. Jedynie wtedy będziecie mogli jechać na wspólną wycieczkę. Nawet najlepszy ambulans zabawka czy klocki lego nie zastąpią rodzinnie spędzonego czasu.