Urlop Costa Brava i inne polecane miejsca

Wakacje czy to w zimie, czy latem dobrze jest planować z określonym wyprzedzeniem albo przygotować się od razu na oferty last minute sprawdzonych biur podróży. Hiszpania kojarzy się w wielu wypadkach z tańcami flamenco, pięknymi plażami i szeroko znanym hiszpańskim temperamentem.
Wakacje w ciepłych krajach
Author: miss_yasmina
Source: http://www.flickr.com
Hiszpania last minute zupełnie nie musi okazać się kosztowna, tak jak wyprawa na narty do Andory ,jak i do Włoszech - to perfekcyjna oferta dla osób młodych spragnionych relaksującego odpoczynku na plaży, jak również okazji do intrygujących wypadów.

Wybrzeże słońca położone w Andaluzji oferuje podróżnym wielką liczbę kurortów wypoczynkowych, niezapomnianych plaż, a także klubów. Znajduje się tam wiele znanych kąpielisk morskich takich jak na przykład: Marbella, Torremolinos, Benalmádena, Málaga. W przerwach wylegiwania się oraz atrakcyjnych spacerów po plaży, można odwiedzić pieczarę w Nerja. Gigantyczne stalagmity i stalaktyty oraz inne naturalnie uformowane rzeźby zachwycą, jak również pozwolą ustrzec się przed zbyt szkodliwą ilością intensywnego słońca. Pragniesz spędzić urlop w egzotycznym miejscu? - sprawdź ofertę.

Odmiennym intrygującym regionem, z którym naprawdę dobrze się zapoznać jest wybrzeże costa brava. Wakacje wakacje na bałkanach costa brava to cudowna możliwość do wypoczynku. Region turystyczny Katalonii rozciąga się od miejscowości Blanes aż do samej granicy z Francją. Blanes to wyjątkowej urody miasteczko. Dawniej port rybacki, obecnie istotny kurort wczasowy położony obok bardzo długiej piaszczystej plaży. Warto zwiedzić niesamowite wybrzeże i zapadające w pamięć zatoczki pomiędzy Blanes a Lloret del Mar, osławionym miejscem wypoczynkowym. Okolice Lloret del Mar to wspaniałe miejsce na wakacje costa brava.W czasie zimy warto znowu udać się do małego państewka, Andory przylegającej do granic Hiszpanii. Kraina gdzie dominuje teren górzysty jest prawdziwym rajem dla zawodowych, jak i początkujących narciarzy. Wpisując w wyszukiwarkę internetową andora narty, można dowiedzieć się, że na obszarze Andory znajdują się dwa bardzo popularne kurorty narciarskie: Grandvalira, a także Vallnord. Na kompletnych amatorów zjazdów na nartach czekają tutaj czyste, szerokie trasy zjazdowe ,jak również nowoczesne orczyki. Zupełnie inne atrakcje ,a także udogodnienia zaplanowano oczywiście dla amatorów deski snowboardowej. Poza opcją uprawiania sportów zimowych, region ten posiada również zapierające dech w piersiach krajobrazy.

wakacje
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Miejscem równie przystosowanym do zimowych szaleństw jest ważny kurort narciarski we Włoszech, Livigno. W regionie znajduje się ponad trzydzieści nowoczesnych wyciągów narciarskich. Zróżnicowane trasy] o różnym poziomie trudności razem posiadają długość stu piętnastu kilometrów. Te atuty poświadczają o tym, że w Livigno narty ,jak również wyśniony odpoczynek to naprawdę dobre połączenie. Na narty do Livigno można wybrać się także w marcu. Ze względu na specyficzny mikroklimat w Livigno śnieg utrzymuje się przez bardzo długi okres, leży na stokach nawet aż do połowy kwietnia.