Spływ kajakowy a więc doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu

Polacy coraz częściej spędzają wolny czas, czy to jeżeli chodzi o długi weekend bądź też wakacje, w sposób aktywny na świeżym powietrzu. Oczywiście ciągle lubimy poleniuchować na plaży, jednakże to właśnie różnego typu aktywności fizyczne wraz z wypoczynkiem zyskują coraz więcej zwolenników.


kajaki
Author: Anita Hart
Source: http://www.flickr.com
Jednym ze świetnych pomysłów na udany weekend są spływy kajakowe, jakie cieszą się coraz większą popularnością. Jest to aktywność, którą można uprawiać rodzinnie jak również i pojedynczo bądź też wśród znajomych. Częstokroć organizowane są spływy, które mają miejsce we wspaniałych okolicznościach przyrody parków krajobrazowych.

Aby uzyskać nowe informacje na opisywane zagadnienie sięgnij po więcej - one z pewnością też Cię zaintrygują. Zobacz to samodzielnie.

Kajaki nie wymagają od nas inwestowania w bardzo drogi sprzęt bądź też poświęcania czasu na długie treningi.

Kajak jesteśmy w stanie zwyczajnie wypożyczyć łącznie z niezbędną kamizelką oraz wiosłami, i to w zasadzie wszystko aby cieszyć się z tego rodzaju obcowania z przyrodą. Całkiem sporą popularnością cieszą się spływy jednodniowe w rejonach tj. choćby Dolina Baryczy lecz również te dłuższe, zajmujące nawet parę dni. Jedną z rzek wciąż popularnych do dłuższych spływów jest Czarna Hańcza, czyli najdłuższa rzeka regionu Suwalszczyzny- więcej na tej stronie.


Jeśli chodzi właściwie o rzekę taką jak Czarna Hańcza, to jesteśmy w stanie wybierać spośród kilku tras spływu, jednak najbardziej popularne są: tzw. mała oraz duża pętla. Przez parę dni tego typu aktywności spędzamy czas w kajaku jak i również na różnego typu obozowiskach. Warto dodać, że trasa wzdłuż tej rzeki była jedną z ulubionych papieża Jana Pawła II. Trzeba mieć na uwadze to, iż zanim wybierzemy się na kajaki należy sprawdzić pogodę, nie chcielibyśmy bowiem żeby zaskoczyła nas ulewa czy też załamanie pogody.