Rockowe zespoły lat 80/90

Paul McCartney powiedział kiedyś, że klasyczny rock będzie trwał wiecznie.
I nie ma prawdopodobnie osoby, która się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. Możemy zaobserwować, że, muzyka rockowa cały czas eksperymentuje, a kolejne utwory mają „inne nuty” od swych starszych kolegów.
koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Brytyjski Radiohead, a stary, dobry Zeppelin to jak ogień i woda . Pamiętajmy jednak, że ich korzenie cały czas pozostają te same. Przez ten fakt muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również nadal trwają przy muzyce swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To utwory tych gatunków muzycznych były bezustannie nadawane w stacjach radiowych. Nirvany słuchali wszyscy, a lider zespołu został okrzyknięty „głosem nowego pokolenia” z którym utożsamiała się połowa młodych ludzi.

Niesamowita melodia, jednocześnie radosna i depresyjna a także tekst, w którym czasami trudno było doszukać się sensu – to była Nirvana . Numery te, prezentowały jednak osobowość Kurta – zwątpienie, niezrozumienie, wściekłość i... humor. Każda z tych emocji była emocjami młodych ludzi kochających jego muzykę. Dlatego, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego śmierci sława zespołu jeszcze bardziej wzrosła i trwa do dziś. Niestety, na koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, jednak dla większości ludzi to nadal najlepszy zespół w świecie rocka.gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Nie lada gratkę mają za to fani zespołu Aerosmith. Już 12 czerwca, w Łodzi pojawi się ten kultowy zespół. Ostatnio odwiedzili nasz kraj aż 20 lat temu. Nagłośniony w mediach koncert odbył się w Warszawie a bawiła się na nim wielotysięczną publiczność. Tuż przed koncertem wokalista Aerosmith, Steven Tyler dostał w prezencie... talerz swojskiej kiełbasy, który z humorem nazwał „pierwszą polską złotą płytą dla zespołu”. Już za chwilę zobaczymy ich powrót w wielkim stylu! Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie, są ikonami swojego rozpoznawalnego stylu - mieszanki rocka i bluesa. aerosmith daje gwarancję, że postara się „ by ten wieczór był niezwykły” i przeprasza za to, że tyle czasu nie było ich na polskiej scenie. Czy nasze czekania się opłaciły? Czy czeka na nich kolejna „polska złota płyta”? Okaże się już niedługo.