Rewelacyjne wczasy w Sopocie

Sopot jest jednym z trzech miast należących do aglomeracji określanej Trójmiastem. Sopot leży między Gdańskiem i Gdynią, wzdłuż piaszczystego wybrzeża Zatoki Gdańskiej i uważany jest za najbardziej znaną miejscowość letniskową w regionie. Czytając propozycje zapewne warto wziąć pod uwagę Sopot i dostatecznie wcześniej zarezerwować noclegi bądź wynająć pokoje wypoczynkowe nad Bałtykiem.


Krzywy Domek w Sopocie
Author: dungodung
Source: http://www.flickr.com/
Sopot funkcjonuje zarazem, jako miejscowość turystyczna jak i miejscowość lecznicza. Jego symbolem jest molo spacerowe – najdłuższy nadmorski pomost wykonany z drewna w Europie (512 m).

Przy molo mieści się udostępniona do zobaczenia latarnia morska oraz Plac Zdrojowy z uzdrowiskowymi budynkami uzdrowiskowymi, muszlą koncertową i wodotryskiem. W tym miejscu bierze swój zaczątek kluczowy sopocki deptak i centrum rozrywkowe miasta – ulica Bohaterów Monte Cassino, nazywana potocznie Monciakiem. Deptak otaczają kamienice z przełomu XIX i XX w. i znajdują się przy nim kina, teatr, popularne kluby, kawiarnie i sklepiki lokalnych artystów. Znajduje się również tutaj szokujący swoją konstrukcją Krzywy Domek. Sopocki Zakład Balneologiczny ozdobiony jest przez różnego rodzaju witraże i rzeźby i oferuje pacjentom lecznicze kąpiele solankowe oraz inhalacje (więcej pod adresem - najważniejszych zabytków i obiektów miasta należą: ewangelicko – augsburski Kościół Zbawiciela, średniowieczne grodzisko zazwyczaj nazywane „Górą Zamkową” lub hp park plaza wrocław „Patelnią” na szczycie którego mieści się obwałowany majdan grodowy o wymiarach czterdzieści pięć na czterdzieści dziewięć i pół, cmentarzysko żydowskie z 1913 r., Dworek Sierakowskich i Dworek Młynarza.

Na miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w Sopocie czeka sporo atrakcji: lodowisko znajdujące się na lądowej części mola, wyciąg narciarski na Łysej Górze, korty tenisowe, park wodny, boiska siatkówki plażowej i możliwość uprawiania wielu sportów wodnych.

Najważniejszą organizowaną w Sopocie imprezą jest Sopot Festival, w trakcie, którego na estradzie Opery Leśnej grają zarówno polskie, jak i światowe znakomitości.

Sprawdź bez obaw ten link - znajdujące się w tym miejscu uwagi ze strony (http://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/swietokrzyskie/kielce/kielce-salon-firmowy-19) z pewnością są dla Ciebie frapujące - tyczą się podobnej tematyki.

Inne atrakcyjne sopockie wydarzenia, które są organizowane w mieście, to: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Festiwal TopTrendy i Kabareton, Sopot Film Festival. Sopot jest także gospodarzem ważnego turnieju tenisowego Orange Prokom Open (aktualne informacje - na tej stronie).

Do najbardziej wartościowych terenów w najbliższych okolicach Sopotu jest zalesiony Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Rezerwat Przyrody Zajęcze Wzgórze z wieloma rzadkimi gatunkami roślin i ptaków.

Typując Sopot na miejsce spędzenia wakacji warto zarezerwować trochę czasu na zobaczenie też Gdyni i Gdańska. Najłatwiej jest dostać się tam popularną kolejką kursującą przez Trójmiasto. Dodatkowo do Gdyni można dojechać rowerem specjalną ścieżką rowerową bądź na nogach plażą.


Author: k.s.