Przyszłość losów czytelnictwa i kupna literatury w małych księgarniach oraz wielkich sieciowych i przez Internet.

Do tej pory wiele razy przeprowadzano eksperymenty wpływu beletrystyki na właściwości psychologiczne człowieka.
domowa biblioteczka
Author: Marco
Source: http://www.flickr.com
Nikt nie kwestionuje, że twórczość pisarska oddziałuje na widzenie otaczającego świata przez jednostkę. Zdolność przeżywania wrażeń rozwija się od wieku dziecięcego. Styczność małego człowieka z tekstem ma wielką wagę na ustosunkowanie się do utworów poetyckich do powieści ogólnie do twórczości pisarskiej, między innymi na dojrzałość.

Należy wpoić dzieciakom upodobanie do oddawania się lekturze. Może to być kłopotliwe, ponieważ wzrastają w generacji kina. Mimo to to młode pokolenie za niedługo będą stanowić o wielkości upowszechniania gazet i o istnieniu domów książki. Dojrzali ludzie są świadomi, że książka jest jakoś ważna, natomiast młode pokolenie funkcjonuje w innej cywilizacji. A wystarczy dziecku pokazać naprawdę interesującą pozycję książkową (przykład: literatura dla dzieci oraz młodzieży).Czytanie gazet podniesie się jeżeli młodzież upewni się, że oddawanie się literaturze i robienie zakupów w domach książki jest fajowe, że tam może być coś ciekawego tym może być kontakt z żywym człowiekiem i wiele innych przymiotów, które doceniają. Wiele dobrego przynoszą książki naukowe, a propozycje można sprawdzić w tym źródle - literatura akademicka.

Wszystkie domy książki czy to niewielkie czy te ogromne powinny umieć zmobilizować do kupowania i czytania książek. Jest wiele myśli na podźwignięcie życia drobnych księgarzy i tym samym upowszechnianie czytelnictwa. Wystarczy odpowiedni zamysł i jeśli jest dość słuszny to odpali.