Plaże bez tłumów – to możliwe?

Chociaż Bałtyk nie może się pochwalić pocztówkową urodą, każdego lata przyciąga na swoje wybrzeże tysiące turystów. Kołobrzeg, Międzyzdroje, Świnoujście, Gdynia, Sopot czy Hel to w sezonie najbardziej atrakcyjne miejsca dla rodaków. Nic w tym dziwnego, gdyż urlopowicze najczęściej wybierają sprawdzone i popularne nadmorskie miejscowości, a te z każdym rokiem chwalą się ogromną liczbą turystów.
morze Bałtyckie
Author: Jörg Schubert
Source: http://www.flickr.com
Czy wszyscy jesteśmy skazani na setki ręczników na plaży i gromadki roześmianych dzieci? Oczywiście, że nie. Nie wszyscy wiemy, iż nad polskim Bałtykiem istnieją miejsca, gdzie przez większość czasu bez problemu można regenerować siły w ciszy i spokoju ( źródła). Polskie wybrzeże jest pełne przepięknych, niedużych wsi i miasteczek, które zachwycają urlopowiczów ciszą i życzliwością mieszkańców. Wśród wielu znanych miejscowości znajdują się małe osady rybackie i wsie, gdzie uciekniemy od zgiełku dużego miasta, by rozsmakować się w malowniczej i czystej plaży pozbawionej tłumu ludzi. Do takich miejscowości niewątpliwie zaliczyć trzeba np.: Piaski, Chłapowo czy Sarbinowo.Namawiamy więc by już teraz zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego (więcej opcji). Zastanowić się czy większy komfort odczujemy w domku stojącym w lesie, czy też w wytwornym hotelu spa. Dla ułatwienia, wskazane jest wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje 2016, a zobaczymy imponującą listę ofert, z której na pewno wybierzemy właściwą.


Moda i łatwa dostępność wycieczek zagranicznych sprawiły, iż sporo z nas zaniechało wyjazdów nad Bałtyk. A to błąd gdyż wakacje nad Bałtykiem 2016 to nie wyłącznie drobny piasek, ale także wspaniały klimat, który doskonale wpływa na nasze zdrowie. Takie wakacyjne wypady łączą więc przyjemne z pożytecznym – wypoczynek, z troską o zdrowie - więcej opcji.

Wczasy nad Bałtykiem 2016 nie muszą się nam kojarzyć z tłokiem, głośnymi sprzedawcami napojów i parawanami. Może być inaczej. Musimy tylko odkryć cichy, uroczy zakątek. A tych znajdziemy sporo.
Tags: