Opis najpopularniejszych atrakcji jednego z najbardziej uroczych zakątków naszego kraju to znaczy Podlasia.

Polska ma wiele wspaniałych miejsc do odpoczynku. O Morzu Bałtyckim, Mazurach czy górach słyszał chyba każdy, lecz równie niezwykłe, choć dużo mniej popularne miejsca będą w pozostałych regionach kraju.


wypoczynek na podlasiu
Source: pixabay.com
Doskonałym przykładem tego typu regionu jest Podlasie, położone na południowy wschodzie Polski. Województwo podlaskie, bo właśnie tak nazywa się administracyjny obszar Podlasia, to jedno z najmniej licznych województw, aktualnie mieszka w nim niewiele ponad milion mieszkańców. Jednym z jego największych skarbów są przepiękne, naturalne krajobrazy, jeziora, rzeki i lasy.

Przyroda na Podlasiu cały czas była i w dalszym ciągu jest na pierwszym miejscu. Na Podlasiu znajdują się aż cztery narodowe parki, z których Biebrzański jest największy w kraju. Tereny te są również doceniane za granicami, Park w Białowieży już w latach siedemdziesiątych wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa. Taka niezwykła przyroda stanowi nie tylko powód do dumy, ale także jest doskonałym magnesem przyciągającym turystów do tego przepięknego zakątka - najlepsze noclegi na Podlasiu.

Bez wątpienia bardzo dużą atrakcją województwa podlaskiego jest wspaniała przyroda, w większości przypadków są to tereny prawie nieskażone rękami człowieka, pełne bujnej roślinności i zwierzyny. I ta przyroda właśnie przyciąga zwiększającą się ilość turystów, chcących odpocząć od zgiełk i gwaru miast i wypocząć w naprawdę spokojnie. Podlasie (podlasie turystyka) można zwiedzać na wiele sposobów. Niezliczona liczba rowerowych ścieżek zachęca wręcz do skorzystania z tej formy wypoczynku, lecz jeśli ktoś będzie lubił wodę, to może też skorzystać z wielu przepięknych tras kajakowych.


podlasie
Author: sszdl
Source: http://www.flickr.com
Wychodząc naprzeciwko wymaganiom turystów bardzo dynamicznie rozwija się na Podlasiu baza noclegów i kwater. Noclegi podlaskie to w pierwszej kolejności duża ilość prywatnych kwater w niedużych miejscowościach, w jakich da się poczuć prawdziwą aurę tego wspaniałego miejsca. Lecz ostatnio powstają coraz liczniejsze pensjonaty i domy wczasowe, przeznaczone dla nieco bardziej wymagających klientów, którzy oczekują wyższego standardu.