Na co możesz przeznaczyć 1% podatku w roku 2016? Komu najbardziej niezbędne są fundusze?

Większość z nas często rozmyśla, czy istnieją nieskomplikowane i bezpieczne metody wspierania organizacji pozarządowych a także osób potrzebujących. Nie wszyscy jednakże słyszeli o możliwości, jakie daje nam państwo przy oddawaniu rocznych deklaracji podatkowych.

Tymczasem prostota tej metody jak i duży wybór instytucji pożytku publicznego, które możemy wspomagać, są bez wątpienia ogromne.Informacje odnoszące się do przekazywania jednego procenta przy składaniu PITu najprościej zdobędziemy w witrynie Znajduje się tam kompleksowy, rozległy katalog instytucji pożytku publicznego mających możliwość otrzymania 1% podatku dochodowego od podmiotów prywatnych za rok 2016, który możemy pobrać w formacie PDF.

Jeśli nie jest nam na rękę brnąć przez setki anonimowych firm i stowarzyszeń, możemy zastosować inną strategię. Jedyne, co należy zrobić to wklepać w Google nazwę instytucji albo innego podmiotu, któremu pragniemy przeznaczyć naszą część podatku, i sprawdzić na jej stronie internetowej, czy udostępnia taką formę zapomogi. Przeważnie na stronie głównej pokazuje się napis, który o tym powiadamia i prezentowany jest numer KRS, który jest nieodzowny przy dopełnianiu formalności. Wszystkiego o tej procedurze dowiesz się na stronie

Obliczanie podatku
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Przekazanie swojego 1% podatku 2016 to forma pomagania zarówno łatwa, jak i bezpieczna. Stosując tę drogę mamy pewność, że przekazane przez nas pieniądze dotrą do odbiorcy, bowiem pośredniczy tu wyłącznie państwo. W wykazie organizacji pożytku publicznego pojawiają się nie tylko podmioty zajmujące się działalnością pomocową, ale także wszelkiej kategorii podmioty kultury, fundacje parające się rozwojem lokalnym i polepszeniem warunków społecznych, oraz stowarzyszenia sportowe. Taki rodzaj zapomogi może być więc także narzędziem nakierowanym na polepszenie naszej prywatnej rzeczywistości i miejsca, w którym funkcjonujemy.