Małe zakupy, czyli dlaczego wybrać się do sklepu z konkretną listą produktów

Kupowanie to nie tylko przyjemność, lecz obowiązek każdego z nas. Jeżeli udajemy się do osiedlowego małego sklepu, to możemy być spokojni, że nie zaszalejmy. Kłopot pojawia się w chwili, kiedy czeka nas wizyta w ogromnym hipermarkecie. Jak zakupić tylko i wyłącznie potrzebne produkty?

Shopping
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zanim pójdziemy na zakupy, dokładnie sprawdźmy, co rzeczywiście musimy zakupić. Otwórzmy lodówkę i szafki, w których trzymamy jedzenie. Każdą brakującą rzecz, wpiszmy na liście, np. Antyrama z plexi 50x70 cm w Jeśli chcemy kupić jedynie mleko, jajka, chleb, wędlinę, wodę, sok, mięso mielone, jabłka, ziemniaki i ciastka, to wszystkie te artykuły zanotujmy. Sporządzona lista sprawi, iż o wszystkim będziemy pamiętać. Poza tym nie wydamy większej ilości pieniędzy na niepotrzebne rzeczy. Spis rzeczy pozwoli na zmniejszenie czasu, jaki spędzimy w markecie.

Nie ma znaczenia, w jakim mieście wybieramy się na zakupy. Mogą to być zakupy w Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Kłodzku, Płocku albo w Brzesku. We wszystkich wymienionych oraz innych miejscach duże hipermarkety działają w ten sam sposób. są ułożone w taki sposób, aby wydać jak najwięcej pieniędzy. Nie bez przyczyny pieczywo znajduje się na końcu sklepu. Po drodze do niego jest tyle kuszących okazji oraz promocji. Jeśli ulegniemy, to zakupy skończą się dla nas wózkiem wypchanym po same brzegi. Tylko po co? Instynktowne ściąganie z półek dodatkowych rzeczy i pakowanie ich do wózka, może skutkować późniejszym wyrzucaniem artykułów spożywczych. Kupujmy tyle, ile potrzebujemy.

Czy taka publikacja była dla Ciebie intrygująca? Jeżeli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz w artykule (http://zcipajos.pl/oferta/odkurzacz-centralny), który także przedstawia omawianą tematykę.

Marnowanie pożywienia nie jest mądrą sprawą.Miasto Rzeszów
Author: jmv
Source: http://www.flickr.com
Dla przykładu w Rzeszowie mieści się kilka dużych marketów. To, który z nich odwiedzimy zależy od kilku czynników. Ważna jest dogodna lokalizacja oraz korzystna oferta cenowa na zakup zobacz polecaną stronę www. Robiąc zakupy w Rzeszowie mamy spory wybór. Tutaj także powinniśmy posiłkować się listą zakupów. Z jej pomocą zaoszczędzimy sporo czasu a także pieniędzy. Czasami zdarza się tak, iż nawet gdy mamy ze sobą spis, to i tak kupimy o wiele więcej, niż planowaliśmy. Ulegliśmy zbyt wielu promocjom. Nasza silna wola niestety zawiodła. Trudno, być może następnym razem się uda. Kultura konsumpcjonizmu, w której istniejemy, zmusza nas do ciągłego wydawania pieniędzy. Bardziej chcemy mieć niż być. Nie dajmy się zwariować. Zakupy, choć są ważne, to nie pozostają sensem. Chociaż sklepy kuszą małymi cenami, to nie przesadzajmy. Jeżeli nie mamy rybek, to nie traćmy pieniędzy na akwarium tylko dlatego, że jest ono w promocji.