Literatura w formie audiobooków ułatwieniem dla ludzi niepełnosprawnych

Niezmiernie ważnym wymiarem życia ludzkiego jest jego "konik". Słowem, to co robi poza swoim powinnościami zawodowymi czy codziennymi. Formy spędzania wolnego czasu w oczywisty sposób są bardzo zróżnicowane.

Niektórzy z nas wolą aktywnie wykorzystywać czas np. porządkując działkę, inni ludzie z kolei uwielbiają jazdę na rowerze czy też siłownię, co niektórzy lubią bardziej bierne zajęcia np. rozkoszowanie się muzyką, lektura itp.

audiobook na iphonie
Author: athriftymrs.com
Source: http://www.flickr.com
Podobnie jest z osobami z niepełnosprawnością. Coraz więcej osób niepełnosprawnych pracuje. Osoby te starają się prowadzić jak najbardziej zbliżone do normalnego życie we wszystkich przejawach. Dotyczy to także czasu wolnego od obowiązków. Ograniczeniem może być jednak stan fizyczny czy psychiczny.

Jeszcze do niedawna niełatwo było połączyć aktywne i bierne formy wypoczynku. Nowoczesna technologia pozwala nam w tym samym czasie uprawiać ogródek i zarazem słuchać np.

Sądzisz, że wspomniane informacje są warte zapamiętania? Świetnie, więc z pewnością szczegóły tu książki o przyrodzie umieszczone też Cię zainteresują.

książki z dziedziny literatury faktu w formie audiobooku (więcej w tym miejscu: audiobooki szkolne).

audiobook
Author: Denise Krebs
Source: http://www.flickr.com
W przypadku osób które nas interesują ważny jest też fakt, iż często taka forma kontaktu z książką może stać się jedyną dostępną opcją (lub też bogatszą niż do tej pory dostępne). Przykładem takiej sytuacji jest porównanie wydawnictw brajlowskich i audiobooków. Porównanie to wychodzi z całą pewnością niekorzystnie dla książek wydań brajlowskich. O ile lektury szkolne w w wydaniach brajlowskich oraz dział lektury szkolne audiobooki można by uznać za porównywalne, to w przypadku innych działów nawet niewielkiej księgarni mającej w sprzedaży audiobooki, nawet nie ma się co brać do porównywania, mogłoby się to zakończyć depresją dla miłośnika brajlowskich wydawnictw.

Osoba z niepełnosprawnością nie ma potrzeby nawet wychodzić z domu by dostać interesującą książkę co ma wielkie znaczenie dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Wystarczy wpisać w przeglądarce adres dowolnej księgarni internetowej bądź wydawnictwa, a już można wybierać w bogactwie oferty - np.: literatura dla młodzieży na audiobooku. W finale listonosz albo kurier z uśmiechem dostarczy nam perełki z działu lektury szkolne audiobooki: „Trylogia” Henryka Sienkiewicza w interpretacji Borysa Szyca czy „Hobbita” albo też hit z półki literatura młodzieżowa audiobooki z serii „Przygody Mikołajka” .

Rzecz jasna dorosły miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie także w działach: historia i literatura faktu audiobooki czy na przykład literatura obcojęzyczna audiobooki.