Lataj po świecie za grosze

Zapewne nie raz zdarzało nam się słuchać historii o tych, którzy za parę groszy polecieli w daleką podróż. Czy to realne, żeby kupić bilet za tak niewielkie pieniądze? Oczywiście! Wprawni poszukiwacze niedrogich lotów wiedzą, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak wytrwałości oraz sprytu.

Jak znaleźć tanie loty? Najważniejsze: strzeżmy się wysokiego sezonu, np. wakacji oraz długich weekendów. Taniej kupimy bilet jesienią tudzież wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii potrafią się zmieniać nawet kilka razy w ciągu dnia. Zatem istotne jest, o której godzinie je sprawdzamy (czytaj nieco więcej). Ceny z reguły idą w górę tuż przed weekendem, bo wiadomo, że wtedy mniej osób pracuje, dlatego więcej ma czas na planowanie podróży i rezerwowanie biletów. W weekendy nie pracują też działy odpowiadające w firmach
samolot
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
lotniczych za ceny biletów. Ceny biletów, z tego samego powodu, rosną też wieczorem.

Zainteresowany? To dla nas optymistyczna wiadomość. Zatem kliknij tu testy turystyczne covid i oglądaj do woli następne rzetelne wpisy.

Warto więc sprawdzać ceny biletów parę razy w ciągu dnia i po prostu czekać na dobrą cenę. Jedno jest pewne: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym uzyskamy lepszą cenę.Kolejna wskazówka: im szybciej bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy też z promocji. Jeśli nie jesteśmy bardzo przywiązani do jednego kierunku, wyjedźmy tam, gdzie właśnie jest tanio.

samolot
Author: Bernal Saborio
Source: http://www.flickr.com
Aby sprawdzić, w jakim kierunku w danym terminie są najkorzystniejsze ceny biletów , musimy wpisać w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Dobrze jest każdego dnia sprawdzać strony linii lotniczych, zestawiać oferty (przeczytaj tutaj), wypatrywać promocji. Zgadza się - codziennie, albowiem najtańsze bilety ”idą” jak tzw ciepłe bułeczki.

Dobrze jest też zapisać się do newsletterów. Wówczas zawsze dostaniemy najświeższe informacje o interesujących zniżkach linii lotniczej. Odwiedzajmy też blogi, strony i fora, na których podróżnicy mają szansę wymienić się spostrzeżeniami.
Zastosujmy się do wspomnianych rad, a zyskamy pewność, iż szukanie tanich biletów potrafi być bardzo zajmującym zajęciem. A jakże satysfakcjonującym!