Kraków - dawna stolica polskich władców - co warto zwiedzić w tym pięknym mieście?

Kraków, będąc dawną stolicą królów polskich, należy do najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miejscowościach znajduje się tak ogromna liczba zabytków i atrakcji. Do tego miasta przyjechać można na jeden dzień, i w tym czasie obejrzeć najważniejsze atrakcje. Ale aby dokładnie obejrzeć to miasto, jego wszystkie zakamarki i największe zabytki to trzeba sobie zarezerwować co najmniej parę dni. I z pewnością będą to chwile niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.
widok na Zamek Wawelski
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Większość odwiedzających zaczyna zwiedzanie - melex cena - Krakowa od okolic rynku (link). Nie powinno to być dziwne, bo w końcu tam właśnie znajduje się największa liczba zabytkowych miejsc.

Ekscytuje Cię opisywana sprawa? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz link na witrynie, która również publikuje takiego typu posty. To bez dwóch zdań da Ci do myślenia.

Bezwzględnie należy zwiedzić sklepiki z pamiątkami w środku Sukiennic, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie obok pomnika Adama Mickiewicza i chwilę się wyłączyć w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można zabytkowymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, a tam na turystów czeka wspaniały Zamek, Katedra Wawelska oraz grota, w której kiedyś chował się straszliwy, groźny Smok Wawelski.
Kraków zwiedzać można samodzielnie, wystarczy zarezerwować jakąś kwaterę, pożyczyć dobry przewodnik i można wyruszyć na zwiedzanie. W przypadku turystów, którzy mogą mieć parę dni na odpoczynek w tym mieście będzie to najlepszy pomysł, bowiem można szczegółowo zaplanować miejsca do zwiedzania, zakupić wcześniej bilety i wejściówki i spokojnie poznawać to wspaniałe miasto. Jednak Kraków jest miejscem, do którego każdego dnia przyjeżdża setki zorganizowanych wycieczek z większości europejskich krajów.

Sukiennice w Krakowie
Author: Shearings Holidays
Source: http://www.flickr.com
Tacy turyści najczęściej decydują się na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem mówiącym w ich języku (ciekawe informacje). Taki rodzaj poznawania miasta również będzie miał spore zalety, dobry przewodnik może opowiedzieć sporo ciekawostek o odwiedzanych miejscach. Lecz bez względu na to czy będzie się Kraków zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie, to żeby miało to efekty, to trzeba przybyć do tej miejscowości na parę dni.