Kraków - dawna stolica polskich władców - co warto zwiedzić w tym pięknym mieście?

Kraków, będąc dawną stolicą królów polskich, należy do najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miejscowościach znajduje się tak ogromna liczba zabytków i atrakcji. Do tego miasta przyjechać można na jeden dzień, i w tym czasie obejrzeć najważniejsze atrakcje. Ale aby dokładnie obejrzeć to miasto, jego wszystkie zakamarki i największe zabytki to trzeba sobie zarezerwować co najmniej parę dni. I z pewnością będą to chwile niezwykłe intensywne, pełne zwiedzania i oglądania.
widok na Zamek Wawelski
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Większość odwiedzających zaczyna zwiedzanie - melex cena - Krakowa od okolic rynku (link). Nie powinno to być dziwne, bo w końcu tam właśnie znajduje się największa liczba zabytkowych miejsc. Bezwzględnie należy zwiedzić sklepiki z pamiątkami w środku Sukiennic, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie obok pomnika Adama Mickiewicza i chwilę się wyłączyć w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można zabytkowymi uliczkami w kierunku wzgórza Wawelskiego, a tam na turystów czeka wspaniały Zamek, Katedra Wawelska oraz grota, w której kiedyś chował się straszliwy, groźny Smok Wawelski.
Kraków zwiedzać można samodzielnie, wystarczy zarezerwować jakąś kwaterę, pożyczyć dobry przewodnik i można wyruszyć na zwiedzanie. W przypadku turystów, którzy mogą mieć parę dni na odpoczynek w tym mieście będzie to najlepszy pomysł, bowiem można szczegółowo zaplanować miejsca do zwiedzania, zakupić wcześniej bilety i wejściówki i spokojnie poznawać to wspaniałe miasto. Jednak Kraków jest miejscem, do którego każdego dnia przyjeżdża setki zorganizowanych wycieczek z większości europejskich krajów.

Sukiennice w Krakowie
Author: Shearings Holidays
Source: http://www.flickr.com
Tacy turyści najczęściej decydują się na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem mówiącym w ich języku (ciekawe informacje). Taki rodzaj poznawania miasta również będzie miał spore zalety, dobry przewodnik może opowiedzieć sporo ciekawostek o odwiedzanych miejscach. Lecz bez względu na to czy będzie się Kraków zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie, to żeby miało to efekty, to trzeba przybyć do tej miejscowości na parę dni.