Koniec książki papierowej czy może nowa szansa? Jak zrozumieć zmiany w tej dziedzinie?

Jak się wszystko zmienia najlepiej zobaczyć po kondycji niektórych branż. Całkiem niedawno nic nie zapowiadało, że nastąpi takie „przemeblowanie”, że ludzie zamiast tradycyjnych zakupów będą siadać przed komputerem i zamawiać, co tylko chcą. Taką zmianę przyniósł internet. Jest to wygodne, ale takie rozwiązanie naraża nas na pewne straty. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć że tracimy kontakt z prawdziwym produktem, dobrym przykładem jest tu tradycyjna książka. Skończyły się czasu zakupów w księgarni po obejrzeniu książki. Teraz kupuje się szybko, jednym kliknięciem.

książki
Author: Marco
Source: http://www.flickr.com
Czy jest w tym coś nagannego? może i nie. Zakup książki (https://ksiazkitanie.pl/) staje się nie lada wyczynem, szczególnie, gdy popatrzymy na poziom czytelnictwa w naszym kraju. W tej materii pozostaje jednak inny problem: nie samo kupno książki, lecz to, że miejsca, gdzie aż pachniało książkami powoli upadają.Powodem tego jest łatwość zakładania sklepów internetowych. Nie trzeba wtedy wynajmować dużego pomieszczenia w centrum miasta, do którego będą przychodzili klienci?

Wystarczy założyć ładnie prezentująca się stronę www, zatroszczyć się o promocję, wynająć magazyn murator czasopismo lub duże mieszkanie, gdzie będziemy składować książki i można zacząć sprzedawać. Innym problemem są tak zwane książki elektroniczne. Z jednej strony jeszcze tak naprawdę nie zdominowały rynku książki, jednak to, że tak będzie wydaje się tylko kwestią czasu. Czy wtedy książki drukowane odejdą do lamusa, a księgarnie zostaną zlikwidowane. Na szczęście, jak pokazują ostatnie wydarzenia, tak nie będzie. tradycyjne książki jeszcze długo będą cieszyć się powodzeniem, gdyż nawet jeśli książki elektroniczne (przykład: ) cieszą się coraz większym powodzeniem, to jednak dla wielu osobom tradycyjne wydanie jest esencją prawdziwej literatury. Gdy chodzi o książki, każdy odnajdzie coś dla siebie, np. - nauki humanistyczne oraz społeczne.

Co do istnienia księgarni to trzeba przyznać, iż jest ich coraz mniej, nastaje moda na księgarnie internetowe. To z jednej strony na pewno dobra wiadomość dla klientów, gdyż taka ilość to też większa konkurencyjność, czyli lepsze cen. Z drugiej zaś strony, przysparza to nowych problemów, ponieważ przez to, że liczba księgarni drastycznie się zmniejsza człowiek traci kontakt z książką. Nie może po prostu wejść z ulicy, by zapoznać się z jakimś wydawnictwem. Zamiast tego, otwiera komputer i klika.