Karkonosze atrakcją dla rodziny

Najwyższe pasmo Sudetów jest jednocześnie najwyższym pasmem górskim w Czechach. Po Polskiej stronie leży jedynie niewielka, północna część Karkonoszy, lecz góry te okazują się być jednymi z najatrakcyjniejszych w Sudetach.

Karkonosze, Szrenica
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Rokrocznie w Karkonosze przyjeżdża tysiące urlopowiczów - jedni znajdują tu ciszę i odprężenie, inni doskonałe miejsce na rodzinne wakacje 2014. Najbardziej znanymi kurortami wśród odwiedzających są bez wątpienia Karpacz i Szklarska Poręba noclegi odnajdują tu równocześnie entuzjaści letniego jak i zimowego relaksu.Karkonosze to góry o niezwykle urozmaiconym krajobrazie. Charakterystyczny jest wyrównany grzbiet, ponad którym górują odosobnione szczyty: Śnieżka, Wielki Szyszak, Łabski Szczyt, Smogornia, Szrenica. Wczasowiczów zachwycają liczne kaskady i wodospady oraz głębokie dolinki, którymi szybko płyną potoki. Karkonoski Park Narodowy został wpisany na Listę Rezerwatów Biosfery UNESCO. Grzbietem Karkonoszy biegnie ok. 30 kilometrowy, czerwony szlak turystyczny określany Szlakiem Przyjaźni polsko-czeskiej. Jest on jednym z najatrakcyjniejszych w tych górach i miłą chęcią przemierzają go wszyscy turyści.

Dodatkowe fakty o tym obszarze tematycznym zdobędziesz w różnych serwisach, ale znacząca witryna (https://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/tours.php) jest jedynie jedyna! Sprawdź nas!

Tu przeczytasz więcej informacji - link do witryny.

Oryginalne, nie tylko z nazwy, są liczne grupy skalne. Na uwagę zasługują Pielgrzymy widniejące na niemal każdym folderze, wysokie na około 25 metrów są znakomitym punktem widokowym. Skały Słonecznika nie zostały nazwane wbrew pozorom od określenia kwiatów, a od Słońca, które ukazujące się według tradycji nad skałą wytycza kierunek południowy. Kolejne atrakcyjne formacje skalne to: Trzy Świnki, Krucze Skały, Chybotek.

O niezwykłości Karkonoszy decydują pozostałości z czasów zlodowaceń: rumowiska skalne, kotły polodowcowe i jeziora: Śnieżne Kotły, Czarny Kocioł Jagniątkowski, Wielki i Mały Staw. W najwyższych partiach rośnie kosodrzewina, a gołe szczyty skalne porastają mchy i porosty.

Sądzimy, że nasz artykuł Ci się podoba. Jeżeli tak, to na stronie (http://koneser.eu/restauracje-bary/) możesz przeczytać następne ciekawe wiadomości. Opowiedz o swoich wrażeniach.

Klimat tych gór do dzisiaj pozostaje dość surowy, w związku, z czym śnieg pozostaje tu stosunkowo długo. Są tu znakomite tereny narciarskie.

*** Całkowitą ofertę na urlop dwa tysiące czternaście w Karkonoszach można odnaleźć w serwisie lub klikając na poniższe linki: - Karkonosze pokoje gościnne - agroturystyka Karkonosze - odpoczynek w Karkonoszach