Jakie pozycje planszowe warto zarekomendować? Jakie będą godne uwagi ?

Nie ulega wątpliwości, że dzisiaj najbardziej popularne będą komputerowe gry różnego typu, nie znaczy to jednakże, iż nie ma innych form rozrywki. Dobrym przykładem będą planszówki, które wracają do łask i mają do zaoferowania naprawdę szczególną zabawę.
Warto poznać je bliżej, oto wybrane propozycje.


rock


pl:Eric Sardinas
Author: Kuba Bożanowski
Source: http://www.flickr.com


Jedną z gier planszowych jest Dixit, czyli śmieszna i ciekawa gra skojarzeń do wspólnego odkrywania, najlepiej gra się w nią w otoczeniu przyjaciół i bliskich osób. Pozycję wymyślił Jean Louirs Roubir, jest lekarzem pracującym w szPITalu z młodymi pacjentami, jacy mają kłopoty w środowisku szkolnym, lecz nie tylko.


Co interesujące po paru rozgrywkach w Dixit () została u nich zauważona poprawa, na przykład łatwiejsze konstruowanie zdań oraz prostsze relacje z innymi ludźmi. Kolejną propozycją będzie wspaniała gra Pędzące żółwie (), jaka zapewnia wiele rozrywki dla każdego gracza, dzieciom jak i dorosłym. Taka pozycja została stworzona dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają grać, ponieważ doskonale przygotowane grafiki i karty z symbolami umożliwiają zrozumienie przekazu oraz istoty pozycji. Ostatnia z opisywanych pozycji to Dobble ().


Reguła Dobble jest łatwa, a więc każdy może w to zagrać. Spoglądamy na pierwszą kartę, którą mamy w ręce, ale również na taką, która jest pośrodku. Przez to musimy odszukać na nich wspólny znaczek, jaki nazywamy, a potem szybko pozbywamy się posiadanej karty.
Trzeba przyznać, że nie ma chyba podobnej takiej gry, która tak potrafi rozruszać towarzystwo. Równocześnie nie ma tak prostej, która daje tak wiele zabawy w przeciągu kilku minut. Rozgrywka jest więc emocjonująca, prędka, ciągle coś się w niej wydarza.