Jakie pozycje planszowe warto zarekomendować? Jakie będą godne uwagi ?

Nie ulega wątpliwości, że dzisiaj najbardziej popularne będą komputerowe gry różnego typu, nie znaczy to jednakże, iż nie ma innych form rozrywki. Dobrym przykładem będą planszówki, które wracają do łask i mają do zaoferowania naprawdę szczególną zabawę.


Warto poznać je bliżej, oto wybrane propozycje.


rock


pl:Eric Sardinas
Author: Kuba Bożanowski
Source: http://www.flickr.com


Jedną z gier planszowych jest Dixit, czyli śmieszna i ciekawa gra skojarzeń do wspólnego odkrywania, najlepiej gra się w nią w otoczeniu przyjaciół i bliskich osób. Pozycję wymyślił Jean Louirs Roubir, jest lekarzem pracującym w szPITalu z młodymi pacjentami, jacy mają kłopoty w środowisku szkolnym, lecz nie tylko.
Co interesujące po paru rozgrywkach w Dixit () została u nich zauważona poprawa, na przykład łatwiejsze konstruowanie zdań oraz prostsze relacje z innymi ludźmi. Kolejną propozycją będzie wspaniała gra Pędzące żółwie (), jaka zapewnia wiele rozrywki dla każdego gracza, dzieciom jak i dorosłym. Taka pozycja została stworzona dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają grać, ponieważ doskonale przygotowane grafiki i karty z symbolami umożliwiają zrozumienie przekazu oraz istoty pozycji. Ostatnia z opisywanych pozycji to Dobble ().


Reguła Dobble jest łatwa, a więc każdy może w to zagrać. Spoglądamy na pierwszą kartę, którą mamy w ręce, ale również na taką, która jest pośrodku. Przez to musimy odszukać na nich wspólny znaczek, jaki nazywamy, a potem szybko pozbywamy się posiadanej karty.


Trzeba przyznać, że nie ma chyba podobnej takiej gry, która tak potrafi rozruszać towarzystwo.

Poszukujesz ciekawych informacji? To dobrze, ta strona internetowa Radia bluetooth pod zabudowe na pewno Cię zaciekawi, gdyż znajdziesz tam dużo niezwykle interesujących danych.

Równocześnie nie ma tak prostej, która daje tak wiele zabawy w przeciągu kilku minut. Rozgrywka jest więc emocjonująca, prędka, ciągle coś się w niej wydarza.