Jakie atrakcje czekają na odwiedzających na Mazurach i kiedy można w tamto miejsce pojechać?

Kto raz zakocha się w mazurskich lasach czy też oczywiście jeziorach, z pewnością będzie chciał w tamto miejsce jeździć co roku. I to o dowolnej jego porze, ponieważ zawsze będzie czekać w tamtym miejscu jakakolwiek rozrywka, która na długi czas zapadnie w pamięć.


Na wiosnę można by zachwycać się odradzającą się do życia przyrodą, okres letni to znakomita pora na żeglowanie, jesień natomiast to czas, aby wędrować przez mazurskie lasy, a zimą można podziwiać niekończącą się przyrodę.
moda
Author: www.fashionweek.pl
Source: www.fashionweek.pl


Liczba mazurskich rozrywek stale rośnie. Przykładowo Bełdany to jedno z tamtych jezior, ale na jego brzegu jest coś, czego nie ma nigdzie indziej. Jest tam bowiem Galindia, czyli osada drewnianych rzeźb. Jeżeli interesują nas psie zaprzęgi, warto jest wyjechać do Republiki Ściborskiej, która jest w pobliżu Węgorzewa.

Jeśli podoba Ci się prezentowany wpis, kliknij ten link - z pewnością również warto zobaczyć tutaj (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-gdynia) następny ciekawy post!

Oprócz wymienionych zaprzęgów, możemy tam poznać kulturę Indian czy Eskimosów. Dla sympatyków przeszłości obligatoryjnym punktem będzie oczywiście Wilczy Szaniec, czyli była kwatera Hitlera. Znajduje się ona w Gierłoży koło Kętrzyna.


image - ubrania
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com


mazury
Author: TEATR DRUGA STREFA
Source: TEATR DRUGA STREFA


W okolicach Mikołajek żyło kiedyś plemię Galindów, aktualnie powstała osada drewnianych wojów, do której można dostać się drogą, obok której są ustawione drzewa ułożone korzeniami do góry. Dla miłośników spływów kajakowych oczekuje szlak Krutyni, który przebiega poprzez Puszczę Piską oraz po części przez Mazurski Park Krajobrazowy.

Jeśli istnieją jakieś nurtujące Cię pytania na omawiany wątek, to kliknij na oryginalne www (https://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php), ono z pewnością Cię zaciekawi.

Trzeba pamiętać, że Mazury to także Święta Lipka, zatem miejscowość, w której wybudowana jest wspaniała barokowa bazylika. Można tam zobaczyć organy z ruszającymi się figurami aniołów.
Najlepiej dojechać tu autem, pociągiem czy też autobusem. Naprawdę warto byłoby tam wyjechać, żeby odpocząć od codzienności i odzyskać siły.