Jak sprawić, aby lot był tańszy?

Odległe zakątki świata są atrakcyjne dla wielu osób, niestety, duże koszty wycieczki często uniemożliwiają realizację podróżniczych pragnień. Lwią część kwoty pochłaniają zwykle koszty przejazdu, dlatego warto szukać rozwiązań, które zminimalizują wydatki na przelot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z większą częstotliwością i do bardziej odległych krain.

sprawdź
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Istnieje kilka podstawowych reguł, których trzeba się trzymać, aby mieć szansę na kupno atrakcyjnych cenowo biletów na samolot (dowiedz się więcej). Jeśli zastanawiamy się, jak znaleźć tanie loty, to podstawową informacją jest fakt, iż linie lotnicze podwyższają ceny w okresach świątecznych i wakacyjnych. Od września do listopada i od stycznia do początków czerwca bilety będą dużo tańsze, niż tuż przed świętami, albo sezonem urlopowym. Poza tym, różne linie lotnicze mają dodatkowe oferty promocyjne w różnych terminach, dlatego warto jest korzystać z dostępnych w internecie, darmowych wyszukiwarek lotów i porównywarek cen. W ten sposób można natrafić na wyjątkowo atrakcyjne oferty. Inną regułą jest to, że im wcześniej zabukujemy bilet na dany lot, tym niższą uzyskamy cenę. Warto więc planować wyprawę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, lub wręcz przeciwnie – decydować się na loty last minute, na które wyprzedawane są pojedyncze wolne miejsca w samolocie.

Takie działanie wymaga sporej elastyczności i dostosowania terminów podróży do aktualnej sytuacji na rynku biletów lotniczych, a jak znaleźć tanie loty, jeśli jesteśmy osobami pracującymi zawodowo i urlop planujemy z wyprzedzeniem? Również i tu można zdecydować się na zmyślne rozwiązania, które w znacznym stopniu obniżą koszt podróży. Przykładowo, przeważnie jest tak, iż lot z kilkoma przesiadkami wyniesie nas dużo taniej niż lot bezpośredni.Co prawda, rozwiązanie jest mniej komfortowe, lecz z drugiej strony – umożliwia zwiedzenie dodatkowych miast na trasie, ponieważ między poszczególnymi przesiadkami mamy zazwyczaj kilka godzin czekania na samolot. Warto wziąć pod uwagę, iż loty wyznaczone na dni robocze zawsze będą tańsze, niż te sobotnie, kiedy to podróżuje największa ilość turystów.

W sytuacji, kiedy będziesz szukać pokrewnych porad, to te wskazówki z witryny (https://rego-bis.pl/) z pewnością wydadzą się Tobie niezwykle pomocne.

Przydatną informacją jest też to, że z mniej zamożnych miejscowości zwykle lata się taniej niż z dużych metropolii, dlatego czasem lepiej dojechać samochodem, albo pociągiem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.