Jak można podróżować po Polsce? Który środek transportu będzie odpowiedni na daną okazję?

Już dawno przeminęły czasy, gdy ludzie omijali korzystanie z usług linii lotniczych kiedy tylko mogli, z powodu bardzo wysokich cen biletów. Z samolotu korzystało się w sytuacji, w której nie było już innej możliwości, czyli wtedy, gdy dystans do pokonania był bardzo daleki. Nikt nie myślał o lataniu na bardzo bliskie odległości. Dzisiaj się to już całkiem zmieniło oraz z łatwością można znaleźć w sieci dużo bardzo tanich biletów, także na loty krajowe. Ludzie chętnie korzystają z takich okazji planując urlop w Polsce. Jakie mamy możliwości transportu po kraju oraz, który będzie najlepszy w jakich sytuacjach?
Samolot to jedna z opcji. Sprawdza się świetnie, jak jedziemy na wypoczynek do większego miasta. Jak mamy taki wyjazd w planach, to na przykład tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków znajdziemy z łatwością. Wiele osób na pewno z przyjemnością zwiedzi tak piękne, historyczne miasto z wyjątkowym klimatem oraz dużą ilością zabytków. Z kolei coraz częściej zdarza się, że ludzie latają z południa Polski na północ do Gdańska, chcąc zaoszczędzić kilka godzin jazdy samochodem (). Może się także okazać, iż jak lecimy we dwójkę i uda nam się znaleźć tanie loty, to koszty transportu będą niższe aniżeli innym środkiem lokomocji. Takie okazje też się zdarzają, z tego powodu warto sprawdzać oferty w internecie.
Kraków
Author: Radomir Cernoch
Source: http://www.flickr.com


Po tym, jak w w naszym kraju pojawiły się szybkie pociągi, jakie potrafią rozwijać prędkość do ponad stu kilometrów na godzinę, czas dojazdu w niektóre miejsca ogromnie się skrócił. Jednak ilość połączeń nie jest jeszcze tak duża, aby można było dotrzeć takimi pociągami wszędzie. Na pewno najwięcej z nich kursuj do stolicy. Z tego powodu gdy ktoś planuje aktywne zwiedzanie Warszawy, to powinien na pewno skorzystać z takiej opcji. Sporym plusem jest to, że pociąg taki staje w centrum, więc nie trzeba martwić się długim dojazdem z lotniska do naszego hotelu, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.Gdańsk
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Od paru lat popularni są tani przewoźnicy oferujący przewozy przewozy do niemiec legnica dużymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest bardzo dużo, więc takim środkiem transportu dotrzemy w wiele miejsc. Cena z pewnością jest atrakcyjna, jednak czas przejazdu niestety już jest dłuższy. Natomiast często komfort jazdy jest świetny i można spędzić wygodnie czas na dużych, rozkładających się fotelach, mając dostęp do bezprzewodowego internetu. Z tego powodu droga, jaką mamy do pokonania może minąć niepostrzeżenie. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieci, jakie zmuszone są siedzieć całą drogę na swoim miejscu. W pociągu albo samolocie mogą sobie choć chwilę pochodzić między siedzeniami.

Sporo osób natomiast chwali sobie swój środek transportu, czyli samochód. Można dotrzeć w każde, nawet najbardziej oddalone od większych miast miejsce. Oprócz tego nie ograniczają ich godziny kursowania, ani przystanki konkretnych środków transportu. To z pewnością bardzo wygodna opcja, natomiast na pewno jedna z droższych. Szczególnie gdy jedzie się w dwie osoby (zerknij tutaj). Co innego gdy jedziemy z całą rodziną, wtedy koszty już rozkładają się inaczej. Można także zabrać dużo bagażu ze sobą. Jak widzimy możliwości jest trochę, a wszystko zależy głównie od tego gdzie jedziemy, w ile osób jak również jakie mamy fundusze.