Jak możesz zarabiać za pomocą własnego głosu?

Narząd mowy posiada bardzo istotną funkcję w codziennym życiu człowieka. Umożliwia bowiem porozumiewanie się z innymi ludźmi. Niektórzy ludzie posiadają wyjątkowe zdolności wiążące się z mową, lub też wyjątkowo przyjemny dla ucha głos.

studio nagrań
Author: fr4dd
Source: http://www.flickr.com
Taki głos nazywany jest nierzadko „radiowym”, ponieważ nadaje się bardzo dobrze do tego rodzaju zastosowań. Istnieje określona grupa zawodów, gdzie obowiązki opierają się w dużej mierze na korzystaniu z narządu mowy. Ludzie ci wskutek obciążeń w znacznym stopniu narażeni są na choroby narządów takich jak przykładowo krtań. W przypadku takich ludzi zwłaszcza niezalecane jest palenie papierosów, bowiem w takich sytuacjach narząd głosu jest zagrożony podwójnie. Do ludzi pracujących głosem zaliczają się na przykład pedagodzy i wykładowcy, którzy na co dzień organizują zajęcia z uczniami i studentami.
nowoczesne studio nagrań
Author: Audio Mix House
Source: http://www.flickr.com

Praca w radiu


Recz jasna praca z wykorzystaniem głosu większości ludzi od razu kojarzy się z pracą w studiu . Nie każdy nadaje się do tego, by takie stanowisko zajmować nie tylko ze względu na samą barwę głosu. W zdecydowanej większości przypadków ubiegających się o takie stanowisko dyskwalifikują na przykład wady wymowy czy inne problemy tego typu. Poza tym praca radiowca wbrew przekonaniu niektórych jest stosunkowo ciężka, czego nie słychać od strony odbiorcy. Poza głosem pracownika w radiu można usłyszeć także piosenki i jingle radiowe ( oficjalna strona), jednak pracownicy i tak używają swoich głosów rzez długi czas. Dlatego na stanowiska radiowe prowadzona jest najczęściej ostra selekcja ubiegających się.

Pozostałe profesje wykorzystujące głos

Interesującym zawodem, obecnie niestety zanikającym, a w którym głos pełni niezwykle ważną rolę, jest zawód megafonisty kolejowego. Jest to osoba, której rolą jest informować pasażerów o przyjazdach i odjazdach pociągów, ewentualnych opóźnieniach i tym podobnych. Pożądane jest, by głos takiego megafonisty był miły w odbiorze, jednak najważniejszą funkcję pełni tu dykcja, ponieważ od niej zależy właściwe zrozumienie przekazu przez pasażerów. Nie można zapominać rzecz jasna o wokalistach, których narzędziem pracy także jest głos. Współczesne studio nagrań jest miejscem, które może zaoferować bardzo dużo w kwestii poprawy brzmienia brzmienia wokalisty w końcowym rezultacie.