Interesujące kierunki na wakacje, zatem gdzie możemy udać na następny urlop

Wakacje to okres, który chcemy spędzić jak najprzyjemniej, ponieważ mija niebywale szybko. Jeżeli dotąd jeździliśmy albo nad Bałtyk, albo w góry, warto zmienić przyzwyczajenia oraz wybrać zdecydowanie dalsze kierunki, takie jak Bejrut. W tej nowoczesnej stolicy Libanu z pewnością nie braknie dla nas atrakcji nie będzie nam mało.
W Bejrucie na uwagę zasługuje nade wszystko przemyślana architektura, czystość oraz zieleń, której można pozazdrościć. Jest faktycznie ładnie, lecz jak wspomniano – też nad wyraz nowocześnie, a sam Bejrut nazywa się Paryżem Wschodu. Z tego powodu trzeba liczyć się z dość wysokimi cenami, ale nie można nie posmakować fajki wodnej, jaka nieraz podawana jest zamiast w szklanej butli – w owocu, np. w ananasie (sprawdź więcej). Skosztujmy nieznane dla nas do tej pory aromaty tytoniu, a z pewnością będziemy mile zaskoczeni. Klasyczne smaki dostaniemy bez trudności w Polsce, więc warto pokosztować czegoś nowego. W Bejrucie jest bardzo dużo świątyń przeróżnych religii, ale też dużo budynków-straszydeł, pustych, bez lokatorów, jakie są ogromnym kontrastem dla stawianych obok nowoczesnych budowli.

Zainteresował Cię opublikowany w tym serwisie temat? Jeżeli tak, to dodatkowo wejdź na ten link - więcej przeczytasz w linku.

Bejrut
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Będąc w niniejszym mieście koniecznie trzeba przejść się nadmorskim deptakiem wzdłuż Morza Śródziemnego. Drugim kierunkiem, który można obrać, jest Chicago, gdzie nadrzeczne atrakcje ulokowane są w samym centrum miasta. Niewątpliwie należy zobaczyć Dearborn Street, The Mag Mile lub znane chicagowskie muzea, jakie położone są nad brzegami jeziora Michigan. Nie można zapomnieć też o akwarium oraz planetarium, a osoby, u których na pierwszych miejscach stoi sztuka, muszą wejść do Art Institute od Chicago, w jakim nagromadzono tysiące arcydzieł pochodzących z wszelkich epok. Teraz już wiesz, iż leżenie na plaży czy zdobywanie szczytów to nie jedyne cele, jakie trzeba realizować w trakcie urlopu.


Chicago
Author: Anton S.
Source: http://www.flickr.com
Można odwiedzić miasta, które na zawsze pozostaną w twojej pamięci i każdego roku wyznaczać sobie nowe, wakacyjne kierunki, aby ujrzeć ile się da świata . To wcale nie musi być bardziej kosztowne aniżeli normalny urlop, trzeba wyłącznie rozpocząć planowanie zawczasu oraz zarezerwować samolot czy nocleg na parę miesięcy przed podróżą, a będziemy mogli skorzystać z opłacalnych promocji.