Hotele oraz atrakcje w Tatrach

Zakopane jest jedną z najchętniej zwiedzanych miejscowości w Polsce. Miasto jest położone u stóp gór, co sprawia, że jest bardzo atrakcyjne dla odwiedzających. W zimie przyciąga dużą liczbę miłośników narciarstwa i snowboardu, w lecie chętnie odwiedzają je turyści lubiący wspinaczkę wysokogórską. Jest to bardzo dobra baza wypadowa na Kasprowy Wierch, Gubałówkę czy Dolinę Kościeliską.
Zakopane jest także organizatorem konkursu w skokach narciarskich, na który przyjeżdżają miłośnicy tej dyscypliny z całej Europy. W sezonie przyjeżdża tu naprawdę wielu przyjezdnych, szukających rozmaitych atrakcji.

Gdzie szukać noclegu?

Podróże z dzieckiem
Author: FuturePR
Source: FuturePR
Na terenie Zakopanego większa część oferty noclegowej to hotele i pensjonaty należące do prywatnych właścicieli. Strefa noclegi Zakopane jest naprawdę rozbudowana. Standard usług jest jednak niezwykle wysoki – do wynajęcia są tutaj noclegi w góralskich chatach, noclegi hotelowe lub apartamenty.

Zaciekawił Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to zobacz też uwagi z www (https://www.eccoholiday.com/), ponieważ one również tyczą się tej tematyki.

Zakopane jest jednak najbardziej znane z jedynych w swoim rodzaju chat, w których gospodarze są zawsze mili a ceny przystępne. Najwięcej takich obiektów znajduje się poza centrum miasta, skąd niedaleko na szlaki turystyczne. Turyści, chcący spróbować luksusów, mogą przenocować w centrum Zakopanego, gdzie umiejscowione są pensjonaty o wysokim standardzie, których wystrój jest utrzymany w tradycyjny sposób. Wielbiciele największych luksusów wynajmują apartamenty, których w sercu miasta jest spora liczba. Ich standard jest zdecydowanie wyższy, niż w pokoju w hotelu.

Spędzanie wolnego czasuDla osób, które mają już zarezerwowane noclegi, Zakopane ma do zaoferowania wiele opcji zagospodarowania wolnego czasu. Spacer po Gubałówce i zdjęcie z tamtejszym niedźwiedziem to obowiązkowy punkt programu wszystkich turystów. Każdy powinien też spędzić wieczór przy grzanym winie w jednym z góralskich pubów. Jedzenie jest tam pyszne, ceny są przystępne, a jeśli turysta będzie miał szczęście – będzie mógł posłuchać pięknej góralskiej muzyki, granej przez lokalny zespół. Lokali udostępniających tego rodzaju rozrywki jest na terenie miasta sporo, ale nie każdy z nich oferuje urozmaicenie w postaci muzyki na żywo. Warto więc zapytać mieszkańców, gdzie najlepiej spędzić czas wieczorem.