Hej przygodo! Czyli co należy kupić dla małego podróżnika

Posiadasz dorastające dziecko, które jest bardzo ciekawe świata. Nie zamartwiasz się tym, dopóki jego zainteresowania nie wykraczają poza pewne zasady. Czasami i to ma miejsce, przecież młodość i dorastanie rządzą się swoimi prawami.

harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
W jakiś dzień jednakże twoje dziecko wróciło ze szkoły i poprosiło cię o wyposażenie harcerza. zdziwiło cię to, bo chyba tego akurat się nie spodziewałaś, jednocześnie już za chwilę przystąpiłaś do działania, gdzie mogłabyś spełnić prośbę swojego dziecka, czyli zakupić nieodzowne harcerskie wyposażenie (sklep z akcesoriami).

Najbardziej logiczny wybór to akcesoria turystyczne sklep.

Szukasz interesujących informacji? To dobrze, ta strona internetowa z pewnością Cię zaciekawi, gdyż są na niej dużo bardzo pożytecznych danych.

No tak, jego miano wskazuje na to, że dostaniemy tam sprzęt typowo turystyczny: namioty, śpiwory, buty trekkingowe czy sprzęt wspinaczkowy. Jednakże mnóstwo tego typu sklepów posiada w swojej ofercie taki asortyment, jak umundurowanie harcerskie, chusty harcerskie, czapki harcerskie, wywijki harcerskie, pasy, pakietki i odznaki, pagony harcerskie… Słowem, wszystko czego młody i starszy harcerz potrzebuje (internetowa składnica harcerska - klik).

turystyka górska
Author: Paxson Woelber
Source: http://www.flickr.com
Zresztą, dla harcerza nie ma rzeczy zbędnych, każda z nich posiada własne miejsce i znaczenie. tak samo, jak młody harcerz uczy się zdyscyplinowania, podobnie jego zaopatrzenie musi być nienaganne i dopasowane na miarę. oczywiście, nie jest to takie mini-wojsko, choć niektórzy i tak mogą o tym sądzić, ale każdy kto zakosztował przygody w harcerstwie, zdaje sobie sprawę, że uczy ona mechanizmów dość zbliżonych. mówimy tu o uczuciach patriotycznych, samodoskonaleniu czy braterskiej pomocy.


Jeśli w takim razie twoje dziecko chce przystąpić do organizacji harcerskiej traktuj to jako pozytywny prognostyk. Z jednej strony wszak nawet jak się zrazi to, chociaż zaznajomi się, mówiąc przysłowiowo, „z czym to się je”, nie będzie jednakowoż robić ci wyrzutów, iż się tego nie zaaprobowałaś , że obaliłaś jego plany. Takie coś nierzadko prowadzi do wyidealizowania niektórych rzeczy, które nie zostały sprawdzone w rzeczywistości, ale ostają się w wyobraźni, co wpływa na przemyślenia typu: co by było gdyby… Lepiej zderzać dziecko z realnym życiem zamiast dopuszczać do takich przemyśleń. Z innej strony, jeśli będzie na tak, to możesz być pewna, iż w harcerstwie przyswoi wiele pożytecznego, co przyda się na przyszłość.

I nawet nie mam na myśli tutaj tylko dyscypliny, lecz warto zwrócić uwagę na pewne wartości, które stwarzają młodego człowieka już od podstaw, wiedzącego, po co żyje, i co jest w życiu najważniejsze.
Tags: