Gdzie najlepiej zrobić rezerwację noclegi we Władysławowie

Władysławowo to duży port rybacki, słynny ośrodek odpoczynkowy oraz wakacyjna baza dla podróżników organizujących wczasy nad morzem Bałtyckim. Miasto leży u nasady Mierzei Helskiej – najdłuższego polskiego półwyspu (34 km) oddzielającego zatoki Pucką i Gdańską. Miasto obejmuje trzy nadmorskie kąpieliska takie jak: Karwia, Jastrzębia Góra, Chłapowo i Chałupy, które poniekąd znajdują się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.


Plaża we Władysławowie
Author: MatthiasHaas67
Source: http://www.flickr.com/
Najciekawszym budynkiem w mieście jest Dom Rybaka, który posiada wieżę widokową, galerię rzeźby kaszubskiej, galerię fotograficzną i restaurację. Z górnego tarasu wieży widokowej położonego na wysokości 65 m, roztacza się panorama na przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską. Najbardziej wartościowym zabytkiem sakralnym we Władysławowie jest kościół Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Pośród władysławowskich obiektów kulturalnych należy wymienić: Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii znajdujące się w willi, w której kiedyś żył generał, Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz Prywatne Muzeum Motyli w Domu Rybaka. Na osiedlu Rozewie mieści się Latarnia Morska wybudowana w osiemnastym wieku i odrestaurowana w XIX w.. We Władysławowie występuje też port, którego zachodni falochron sprawuje funkcję turystycznego mola. Fanów sportu z pewnością zaciekawi Aleja Gwiazd Sportu w otwartym dla turystów ośrodku olimpijskim w dzielnicy Cetniewo. Aleja biegnie od ulicy Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze Bałtyckie i pokryta jest granitowymi tablicami z gwiazdami, na których opublikowano nazwiska sportowców i trenerów. Każdego lata aranżowane są tutaj uroczystości dodania nowych sław.

Dumą władysławowskich kąpielisk są szerokie i piaszczyste plaże (więcej na ten temat ). Wybrzeże objęte granicami miasta ma długość dwudziestu trzech kilometrów i jest bardzo urozmaicone – od plaż przysypanych drobniusieńkim, białym piaskiem w priorytetowych kąpieliskach, po kamienistą plażę na Rozewiu. Szczególnie słynnym kąpieliskiem są Chałupy - dawna kolonia rybacka z cudną, obszerną plażą i szkołą windsurfingową. Tutejsze płyciutkie i spokojne wody są wyjątkowe przychylne do uprawiania tego sportu. Miejscowość stała się znana dzięki przebojowi Zbigniewa Wodeckiego „Chałupy welcome to” wychwalającego tutejszą plażę naturystów.

We Władysławowie odbywają się liczne, atrakcyjne imprezy kulturalne, między innymi (fajna baza ofert) Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, Jarmark Morski, Majówka połączona z wieloma imprezami towarzyszącymi: Internetowym Rajdem Rowerowym, Zlotem Koniarzy, Zlotem Miłośników Samochodów Terenowych i pokazem latawców, Noc Świętojańska, Rybka we Władku, Kaszubskie Łodzie pod Żaglami i Festiwal Dorsza. Wczasowiczów którzy zdecydowali się na nadmorskie nocleg Władysławowo częstokrotnie zdziwiło nawałem atrakcji jak również sezonowych imprez.

Na gości przybywających do miejscowości czeka mnóstwo różnych dodatkowych atrakcji, między innymi: Lunapark Sowiński z najwyższą kolejką górską w naszym kraju, „ciuchcia” kursująca na trasie Władysławo – Jastrzębia Góra, rejsy kutrem rybackim, czy też loty paralotnią z klifu.


Specyficznymi częściami krajobrazu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego będącego częścią Władysławowa, są strome klify, cudowne wąwozy, rozciągłe piaszczyste plaże i bory sosnowe. Na jego obszarze utworzono parę rezerwatów przyrody, między innymi Dolinę Chłapowską chroniącą nadmorską dolinę erozyjną i ciekawą florę porastającą krawędź Kępy Swarzewskiej. Park dysponuje rewelacyjnymi warunkami do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa przybrzeżnego, zarazem na otwartych wodach morza, jak i w Zatoce Puckiej.


Author: k.s.
Tags: