Fajne miasta na Węgrzech i Słowacji

Słowacja i Węgry są ładnymi państwami. I chociaż tak naprawdę na tym świecie zasadniczo wszystkie kraje mają turystom sporo do zaoferowania, to fakty są takie, że w sumie Słowacy i Węgrzy naprawdę powinni być bardzo dumni z własnego kraju. Bardzo dużym atutem owych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że naprawdę są bardzo blisko nas. W szczególności mieszkańcy południa Polski nie mają zbyt za daleko. Zatem: w jaki sposób zorganizować sobie przednią wycieczkę po Słowacji lub Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć na Słowację.

góry w Słowacji
Author: Marcus Povey
Source: http://www.flickr.com
Chociaż często sądzimy, iż Słowacja może zaoferować tylko śliczne góry, to jednakowoż takowe postrzeganie naszych sąsiadów jest bardzo krzywdzące. Tak naprawdę ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia - no przynajmniej jeśli brać pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, lecz także negatywy. Zasadniczo mamy do Słowaków neutralny stosunek, choć to nie oznacza, że ich w jakiś sposób ignorujemy. Można śmiało powiedzieć, że ostatnimi czasy coraz lepiej znamy Słowację. I dobrze, bo Słowacja atrakcje są ze wszech miar ciekawe, jest ich niezwykle dużo.

Słowacja- Bratysława
Author: young shanahan
Source: http://www.flickr.com
Weźmy chociażby pod uwagę Bratysławę, czyli oczywiście stolicę naszych południowych sąsiadów. Całkiem urokliwe miasto, choć wyraźnie widać pewien prowincjonalizm oraz spore ślady po komunizmie. W ogromnym błędzie są tacy ludzie, którzy myślą, że Bratysława jest nieinteresującą stolicą. Oczywiście to nie niezwykły Wiedeń, który jest umiejscowiony nieopodal, lecz miłośnicy zwiedzania pięknych miast bez wątpienia muszą wiedzieć, iż Bratysława to takie miejsce, które należy zobaczyć. W szczególności, że w końcu z Warszawy oraz kilku innych dużych polskich miast można przejechać się do Bratysławy komfortowym autobusem, konkretniej PolskimBusem.

Trudno opisać w takowym tekście wszystkie atrakcje Słowacji, a należy przecież jeszcze nieco wymienić Węgry atrakcje . Cóż, z całą pewnością popularne jezioro o nazwie Balaton to w dalszym ciągu miejsce, które nawet wśród naszych rodaków wcale nie odeszło w niepamięć. Oczywiście można tak czy siak zapomnieć, że polscy turyści będą masowo odwiedzali Balaton, ale w czasie sezonu wakacyjnego widoczne są auta na polskich rejestracjach.

Jeśli masz ochotę uzyskać inne informacje na opisywane zagadnienie, to przydatne do tego okażą się praktyczne źródła, które znajdziesz tu. Zobacz to!

Należy także wspomnieć, iż Budapeszt to prawdopodobnie najpiękniejsza stolica w Europie. To zapewne bardzo kontrowersyjna teza, ale naprawdę Budapeszt jest śliczny.