Czy ładna ilustracja pomaga w zrozumieniu książeczki?

Obecnie każda dobra reklama powinna posiadać jakąś grafikę, aby lepiej dotarła taka reklama do potencjalnego klienta. Wiadome jest, że obrazek lepiej zapadnie w pamięć.


Tak samo jest w książkach dla najmłodszych.


Nowy Jork


kluby fitness
Dobre ilustracje w książkach dla najmłodszych są równie istotne jak tekst. Dzięki dobrym ilustracjom w książeczkach dziecko jest czytelnikiem jeszcze zanim nauczy się czytać. Kiedyś książeczka z ilustracjami była początkowym kontaktem ze sztuką. Tak jest i dzisiaj.

Poznaj ten serwis (http://www.viva-system.pl/oferta/lasery.html), gdyż on zapewne także Cię bardzo zaciekawi. Przedstawia on podobną tematykę, zatem nie czekaj i kliknij tu!

Ilustracje na pewno prowadzą do usamodzielnienia się czytającego. Przy pomocy ilustracji dziecko dojrzewa do wieku, gdy dowiaduje się, że za ilustracjami stoi twórca. Za pomocą ilustracji potomstwo widzi, że myszka może być Myszką Mickey, a raz rockową bohaterką. Za każdym razem jest to myszka, ale to jak wygląda jest pokazane w specjalny sposób. Kiedy uprzednio książka została przeczytana przez mamę lub tatę, potomstwo za pomocą ilustracji może opowiedzieć ją sobie samo.


Oglądając ładne ilustracje, łatwiej zapamiętujemy książkę. Dzięki ilustracjom można łatwo do niej wrócić np. przebywając z maluchem w parku. Możemy rozpocząć swą historię słowami: A przypominasz sobie w jaki sposób myszka...? Najlepiej nabywać maluchowi rozmaite książeczki. Kolejna powinna wyróżniać się od poprzedniej oraz być skonstruowana na schemacie innym niż maluch już zna. Wszystkie ilustracje są niczym słowa. Za każdym razem ilustracje mogą przedstawiać zdarzenie w odmienny sposób.


Kiedy biblioteka malucha będzie skonstruowana w monotonny sposób, możemy być pewni, że zaprzepaściliśmy swą szansę. W Polsce jest mnóstwo ilustratorów periodyków. Ich nazwiska można przeczytać na stronach internetowych.