Ciekawe muzea Europy

Czy jest wśród nas osoba, która nie głowi się jak prezentowała się nasza planeta gdy kroczyły po niej mezozoiczne nielatające gady nazwane dinozaurami? Taką historię przybliży nam Muzeum Historii Naturalnej. Lecz żeby nasza wyprawa okazała się niezapomniana i pełna atrakcji, nakłaniamy Państwa aby wybrać się na trzydniową wycieczkę do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.


To punkt obowiązkowy podczas podróżowania po owym mieście. Aż wierzyć się nie chce, że można spędzić tu długie godziny nie płacąc za wstęp. Muzeum Historii Naturalnej znajduje się w pobliżu Muzeum Nauki, w bardzo klimatycznym, potężnym budynku, który ma w sobie pewną niezwykłą aurę, rodem z filmów o Harrym Potterze. Tym bardziej
londyn muzeum
Author: Ben Sutherland
Source: http://www.flickr.com
nasze dzieci będą zadowolone. Pełne podziwu w muzeum jest to, że większość eksponatów jest interaktywna – wprawiane w ruch i ryczące dinozaury, niezliczona ilość gier , które sprawdzają naszą wiedzę i koncentrację, a także tak lubiane przez naszych milusińskich eksperymenty. Nauka dzięki zabawie jest zawsze najprzyjemniejsza – zasada ta tyczy się nie tylko dzieci . W środku głównej sali przed naszymi oczyma wyrasta robiący wielkie wrażenie szkielet dinozaura, diplodoka – to przedsmak tego, co będziemy mogli zobaczyć jeszcze w budynku.


Wielkim powodzeniem cieszą się rekonstrukcje szkieletów tych ogromnych gadów, które to, zamieszkiwały kiedyś naszą ziemię. Wizyta w muzeum daje możliwość uporządkowania informacji oraz zagłębienia się w tajniki badań i najświeższych informacji które dotyczą prehistorycznych olbrzymów.
Po zwiedzaniu można nabrać sił w kafejce lub na jednej z ławek stojących w głównej sali. Obowiązkowo jednak trzeba udać się na górę galerii i zrobić przynajmniej kilka zdjęć, aby dane nam było w przyszłości powrócić do tego absolutnie zniewalającego miejsca.
Mimo ogromu emocji i zapewnionych nam cały czas odczuwamy lekki niedobór wiedzy? Zapraszamy więc by odwiedzić Muzeum Egipskie ! Jakże przyjemnie będzie zimową porą przenieść się do krainy piramid i palącego słońca.

Dochodzisz do wniosku, że ten tekst jest wartościowy? Jeżeli tak, to poznaj jeszcze ten ważny link - on też przykuje Twą uwagę.

Przecież dowiedzieć się z książek o sarkofagach i mumiach to jednak nie to samo, co ujrzeć je „na żywo”. Tutaj także za darmo możemy zobaczyć eksponaty i podziwiać zabytki architektury i sztuki światowej. Uważam, że po wizycie w podobnych muzeach największy ignorant, zmieni swoje negatywne nastawienie do historii oraz starożytnych kultur.