Bukareszt – stolica Rumunii świetnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

Podróże są pasją, jaka bez wątpienia absorbuje. Przecież znacznie lepiej jest zwiedzić następne kraje, gustować w nowych potrawach, podziwiać fantastyczne zabytki i poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy szansy się spotkać chodząc z domu do pracy i pracy do domu, niż ciągle przesiadywać w swoich czterech ścianach, choćby najładniejszych.
Dobrze co miesiąc oszczędzać sobie sumę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się natrafić na sprzyjającą cenę lotu bądź wycieczki. A takim miastem, które doskonale nadaje się na kilkudniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas urzeknie?
miasto
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Nade wszystko to miasto kontrastów, jakie wciąga razem z każdym krokiem, albowiem nieustannie chcielibyśmy zwiedzić więcej i więcej. Rumunia, co spostrzeżesz już przez okna samolotu, kusi pięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt z kolei to liczne zabytki, jakie zapewne dobrze jest zapisać na swoją listę godnych zobaczenia miejsc w charakteryzowanym mieście . W głównej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre spośród nich są rzeczywiście przepięknie zdobione, jak również cudowne parki, w jakich można odpocząć w trakcie zwiedzania.

Jeżeli interesuje Cię prezentowany tekst, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej (http://www.koneser.eu/lokal/hop-chop/) również zawiera równie istotne informacje - nie zwlekaj, tylko zobacz go.

miasto
Author: Wygoda Travel
Source: Wygoda Travel
Najbardziej znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, barwna część miasta, w jakiej można korzystać z bezpłatnej albo płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do jakiego dobrze iść, jeśli umożliwia nam to czas. Kluczowy punkt miasta to plac Piata Unirii z wielką fontanną w samym środku. To tak właściwie punkt, z jakiego dobrze jest rozpocząć zwiedzanie, aby potem wybrać się dalej (zerknij). Niewątpliwie trzeba zobaczyć również Pałac Parlamentarny i Pałac Królewski, o którym najpierw dobrze trochę poczytać, ponieważ jego historia jest nad wyraz ciekawa. Obecnie w Pałacu ulokowane jest Narodowe Muzeum Sztuki, w którym można podziwiać dzieła rumuńskie.


Kiedy przyjedziemy z Bukaresztu, możemy wybrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Piękne miasto Ukrainy, umiejscowione nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka oraz łagodna, dlatego nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są także doskonałe do zwiedzania, a też bilety są zdecydowanie tańsze, więc warto śledzić oferty i już zaplanować kolejną podróż.