Bieszczady - jakie proponują nam przyjemności dla wędrowców?

Bieszczady to region najładniejszych gór w naszym kraju, mają delikatnie dziki charakter. Wybierając się w tamtejsze rejony na odpoczynek zdołamy po pierwsze wspinać się na najwyższe szczyty, ale także zobaczyć coś jeszcze.

widok na bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Najdalej wysunięta cząstka polskich Karpat daje nam opcje zdobycia wielu masywów, takich jak Tarnicy, Halicza, Wielkiej Rawki czy też połonin Caryńskiej i Wetlińskiej. Wszystkie znajdują się w granicach Bieszczadzkiego Paru Narodowego. Będąc w nim jesteśmy w stanie wędrować tylko po naznaczonych szlakach turystycznych. Co roku punkty te odwiedza wielu turystów, nie ma się co dziwić, jako że są one po prostu piękne.Osoby po wyczerpującym życiu codziennym w mniejszych lub większych miastach mogą oddzielić się tam od tłoku, samochodów, skażenia powietrza. Otaczająca dzika przyroda i spokój to atrakcje Bieszczadów, które są nieprześcignione (przeczytaj więcej - strona internetowa Widoki, jakie będziemy mogli tutaj zauważyć zapierają dech w piersiach. Z Tarnicy rozpościerają się powalające panoramy, które na prawdę warto zobaczyć za swojego życia. I nie ma recepty co do ludzi zwiedzających - tak samo młodsi jak i starsi przybywają w tamte regiony, aby podróżować.

Przez wspinaczki i spacery nie ujrzymy jednak tylko dzikiej przyrody. Zachwycające, stare cerkiewki, pochylone krzyże, nieskażona natura oraz bogaty świat zwierząt to atrakcje Bieszczadów tworzące klimat, jaki pozwoli nam wręcz marzyć. Jednym z najczęściej odwiedzanych tam miejsc jest Chatka Puchatka, zwłaszcza zimową porą. Jest to schronisko na Połoninie Wetlińskiej, obsypane śniegiem wygląda bajecznie. Leśna kolej wąskotorowa, konie (kup nauka jazdy na koniu w www.stajniaiskra.pl!) huculskie, narciarstwo zjazdowe, biegowe - tego wszystkiego można spróbować przebywając w tamtych regionach. Wyjazdy w tamto miejsce rekomenduje się osobom zapracowanym, które zaznają tam ukojenia nerwowego, jak i chorym, którzy będą mogli pooddychać świeżym powietrzem. Urlop zorganizujemy już przy niskim budżecie, ponieważ nie potrzeba tutaj mieć fortuny. Nocleg w schronisku nie będzie kosztował nas dużo, jednakowoż to, co zobaczymy i czego możemy doznać, jest standardowo bezcenne.

Bieszczady
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
Na dróżkach górskich nie spotkasz gromad turystów pędzących od zabytku do zabytku, jak w innego rodzaju częściach Karpat. Polecamy również Bieszczady w czasie ferii zimowych - ceniący odpoczynek i piękno gór wracają niejednokrotnie do Bieszczad, dlatego że doświadczą tam spokoju i ulżenia. Różnorodne atrakcje Bieszczadów nie pozwolą nam się tam nudzić, z tej przyczyny odpoczniemy od życia codziennego.