Bieszczady - jakie proponują nam przyjemności dla wędrowców?

Bieszczady to region najładniejszych gór w naszym kraju, mają delikatnie dziki charakter. Wybierając się w tamtejsze rejony na odpoczynek zdołamy po pierwsze wspinać się na najwyższe szczyty, ale także zobaczyć coś jeszcze.


widok na bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
Najdalej wysunięta cząstka polskich Karpat daje nam opcje zdobycia wielu masywów, takich jak Tarnicy, Halicza, Wielkiej Rawki czy też połonin Caryńskiej i Wetlińskiej. Wszystkie znajdują się w granicach Bieszczadzkiego Paru Narodowego. Będąc w nim jesteśmy w stanie wędrować tylko po naznaczonych szlakach turystycznych. Co roku punkty te odwiedza wielu turystów, nie ma się co dziwić, jako że są one po prostu piękne.

Osoby po wyczerpującym życiu codziennym w mniejszych lub większych miastach mogą oddzielić się tam od tłoku, samochodów, skażenia powietrza. Otaczająca dzika przyroda i spokój to atrakcje Bieszczadów, które są nieprześcignione (przeczytaj więcej - strona internetowa Widoki, jakie będziemy mogli tutaj zauważyć zapierają dech w piersiach. Z Tarnicy rozpościerają się powalające panoramy, które na prawdę warto zobaczyć za swojego życia. I nie ma recepty co do ludzi zwiedzających - tak samo młodsi jak i starsi przybywają w tamte regiony, aby podróżować.

Przez wspinaczki i spacery nie ujrzymy jednak tylko dzikiej przyrody. Zachwycające, stare cerkiewki, pochylone krzyże, nieskażona natura oraz bogaty świat zwierząt to atrakcje Bieszczadów tworzące klimat, jaki pozwoli nam wręcz marzyć. Jednym z najczęściej odwiedzanych tam miejsc jest Chatka Puchatka, zwłaszcza zimową porą. Jest to schronisko na Połoninie Wetlińskiej, obsypane śniegiem wygląda bajecznie. Leśna kolej wąskotorowa, konie huculskie, narciarstwo zjazdowe, biegowe - tego wszystkiego można spróbować przebywając w tamtych regionach. Wyjazdy w tamto miejsce rekomenduje się osobom zapracowanym, które zaznają tam ukojenia nerwowego, jak i chorym, którzy będą mogli pooddychać świeżym powietrzem. Urlop zorganizujemy już przy niskim budżecie, ponieważ nie potrzeba tutaj mieć fortuny. Nocleg w schronisku nie będzie kosztował nas dużo, jednakowoż to, co zobaczymy i czego możemy doznać, jest standardowo bezcenne.


Bieszczady
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
Na dróżkach górskich nie spotkasz gromad turystów pędzących od zabytku do zabytku, jak w innego rodzaju częściach Karpat. Polecamy również Bieszczady w czasie ferii zimowych - ceniący odpoczynek i piękno gór wracają niejednokrotnie do Bieszczad, dlatego że doświadczą tam spokoju i ulżenia. Różnorodne atrakcje Bieszczadów nie pozwolą nam się tam nudzić, z tej przyczyny odpoczniemy od życia codziennego.