Atrakcje turystyczne nad Morzem Bałtyckim, oferta noclegowa w miejscowościach wypoczynkowych nad morzem.

Jednym z najbardziej popularnych rejonów Polski jest wybrzeże Bałtyku. Długie na kilkaset kilometrów pełne piasku plaże każdego lata kuszą tysiące turystów, którzy są spragnieni letnich upałów i ochłody w morskich falach. Praktycznie całe pomorze usiane jest mniejszymi i większymi środkami wypoczynkowymi. Część z nich, takie jak Gdańsk, Szczecin czy Kołobrzeg przyjmują w lecie ogromną liczbę urlopowiczów, plaże są pełne odpoczywających, a w knajpach oraz klubach bez przerwy ludzie się bawią.

pensjonat
Author: Waldemar Jan
Source: http://www.flickr.com
Inne z kolei zachęcają spokojem i ciszą, plaże w nich są pustawe, a głośniejsza muzyka jest praktycznie nie do usłyszenia. Lecz samo wybrzeże Bałtyckie to nie tylko piasek oraz morze, region ten proponuje mnóstwo innych możliwości. Wzdłuż wybrzeża wytyczono kilometry pieszych i rowerowych szlaków, swoją ofertę cały czas rozszerzają również liczne stadniny koni. W aktywny sposób można wykorzystywać czas również nad wodą, miłośnicy adrenaliny mają do dyspozycji skutery wodne, motorówki, a także kateboarding i windsurfing. W lecie w dużych nadmorskich miejscowościach odbywają się też liczne koncerty i imprezy kulturalne, więc każdy kto tam przyjedzie raczej nie będzie mógł narzekać na nudę.Ogromnym minusem odpoczynku nad Morzem Bałtyckim jest to, że sezon trwa tam zaledwie dwa krótkie miesiące (link do witryny villamare). W związku z tym w tym okresie czasu miejscowości wypoczynkowe z tego rejonu kraju są wypełnione turystami, a w pozostałe miesiące świecą całkowitymi pustkami. Dlatego też jeżeli chce się znaleźć dobre miejsce na nocleg, to należy zabrać się za to odpowiednio wcześnie.

Urlop na Podlasiu
Author: sszdl
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy dokonują rezerwacji nawet przed okresem świąt Bożego Narodzenia, tak naprawdę do marca wybierać jeszcze będzie w czym, bo oferta noclegów jest jeszcze całkiem spora. Niestety im bliżej wakacji, tym mogą być większe problemy ze znalezieniem czegoś ciekawego, w maju czy czerwcu praktycznie wszystkie dobre kołobrzeg pensjonaty na pewno już będą miały wszystkie miejsca pozajmowane. Jeśli więc ktoś nie pomyśli nieco wcześniej o zarezerwowaniu sobie miejsca na urlop, to później będzie z tym miał sporo kłopotów.